cirrus
15 lediga tjänsterStorbritannienUSA
Okänd branschIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 27 % av 15 tjänster
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik33%
Kreativt arbete, media och text27%
Mjukvaruutveckling (allmänt)27%
Operations och administration13%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 15 tjänster i sökningen
15jobb, senaste 30 dagarna
2nya, senaste 7 dagarna
15unika tjänster (1 annonser vardera)
2publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-08)
123lediga på jobbsidan, oavsett ålder
137medianålder, dagar
27%IT (4)
53%i Europa (8)
0%distans
0%med lön
Storlekssignal: 123 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 501 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Hybrid8 · 53%
På plats7 · 47%
Senioritet
Senior4 · 27%
Junior3 · 20%
Staff1 · 7%
Roll
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik5 · 33%
Mjukvaruutveckling (allmänt)4 · 27%
Kreativt arbete, media och text4 · 27%
Operations och administration2 · 13%
Länder
Storbritannien8
USA7
Städer
Edinburgh8
Austin6
Greensboro2
Newbury2
London1
Phoenix1
Chandler1
Jobb de senaste 30 dagarna
Regional Facilities Site Manager - Edinburgh
för 13 tim sedanPå platsOperations och administration
Facilities Engineer
för 4 dagar sedanPå platsOperations och administration
2027 Internship - Systems Engineering - Power & Control
för 8 dagar sedanHybridJuniorMjukvaruutveckling (allmänt)CC++MATLAB
Mixed Signal IC Layout Designer (JO - 50025829)
för 11 dagar sedanHybridKreativt arbete, media och text
Senior Software Validation Engineer
för 15 dagar sedanPå platsSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Product Teardown Research Engineer
för 16 dagar sedanHybridIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Applied AI/Automation Engineer
för 16 dagar sedanHybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)C#JavaJavaScript
2027 Software Internship
för 17 dagar sedanPå platsJuniorMjukvaruutveckling (allmänt)CC#C++
2027 Electronic Engineering Internship
för 18 dagar sedanPå platsJuniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Validation Engineering Manager
för 22 dagar sedanHybridStaffMjukvaruutveckling (allmänt)Python
Mixed Signal IC Layout Designer (RS - 64001548)
för 23 dagar sedanHybridKreativt arbete, media och text
Mixed Signal IC Layout Designer
för 24 dagar sedanHybridKreativt arbete, media och text
Senior Digital Design Engineer
för 28 dagar sedanHybridSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Mixed Signal IC Layout Designer (YQ-50025706)
för 29 dagar sedanPå platsSeniorKreativt arbete, media och text
IC EMC Engineer
för 29 dagar sedanPå platsIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Datans aktualitet
91 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:28 UTC, innehåll 1346271 byte.