RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad för 2 min sedan
Svenska
Logga in
Táto stránka je dostupná v jazyku: Slovenčina.Prepnúť×

← tillbaka

cirrus

15 lediga tjänsterStorbritannienUSA

Okänd branschIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 27 % av 15 tjänster

Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik33%
Kreativt arbete, media och text27%
Mjukvaruutveckling (allmänt)27%
Operations och administration13%
15jobb, senaste 30 dagarna
2nya, senaste 7 dagarna
15unika tjänster (1 annonser vardera)
2publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-08)
123lediga på jobbsidan, oavsett ålder
137medianålder, dagar
27%IT (4)
53%i Europa (8)
0%distans
0%med lön

Storlekssignal: 123 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 501 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

113
122
017
029
038
0418
0510
0617
077
086
0924
1010

Arbetsplats

Hybrid8 · 53%
På plats7 · 47%

Senioritet

Senior4 · 27%
Junior3 · 20%
Staff1 · 7%

Roll

Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik5 · 33%
Mjukvaruutveckling (allmänt)4 · 27%
Kreativt arbete, media och text4 · 27%
Operations och administration2 · 13%

Länder

Storbritannien8
USA7

Städer

Edinburgh8
Austin6
Greensboro2
Newbury2
London1
Phoenix1
Chandler1

Jobb de senaste 30 dagarna

cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
På platsOperations och administration

Facilities Engineer

för 4 dagar sedan
cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
På platsOperations och administration
cirrus·Austin, Texasoriginal ↗
HybridJuniorMjukvaruutveckling (allmänt)CC++MATLAB
cirrus·Austin, Texas | Greensboro, North Carolinaoriginal ↗
HybridKreativt arbete, media och text
cirrus·Austin, Texasoriginal ↗
På platsSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
cirrus·Austin, Texasoriginal ↗
HybridIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
cirrus·Austin, Texasoriginal ↗
HybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)C#JavaJavaScript

2027 Software Internship

för 17 dagar sedan
cirrus·London | Edinburgh, Scotland | Newbury, Englandoriginal ↗
På platsJuniorMjukvaruutveckling (allmänt)CC#C++
cirrus·Edinburgh, Scotland | Newbury, Englandoriginal ↗
På platsJuniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
HybridStaffMjukvaruutveckling (allmänt)Python
cirrus·Austin, Texas | Greensboro, North Carolina | Phoenix, Arizonaoriginal ↗
HybridKreativt arbete, media och text
cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
HybridKreativt arbete, media och text
cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
HybridSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
cirrus·Chandler, Arizonaoriginal ↗
På platsSeniorKreativt arbete, media och text

IC EMC Engineer

för 29 dagar sedan
cirrus·Edinburgh, Scotlandoriginal ↗
På platsIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik

Datans aktualitet

91 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:28 UTC, innehåll 1346271 byte.