Crowell & Moring
14 lediga tjänster7 % distansUSA
Konsulting, byråer och företagstjänsterIcke-teknikföretagIT-andel 0 % av 14 tjänster
Ekonomi och juridik47%
Operations och administration20%
Customer success och support13%
Marknadsföring och kommunikation7%
HR och rekrytering7%
Företagsledning och chefer7%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 14 tjänster i sökningen
15jobb, senaste 30 dagarna
5nya, senaste 7 dagarna
14unika tjänster (1.1 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-09)
26lediga på jobbsidan, oavsett ålder
28medianålder, dagar
0%IT (0)
0%i Europa (0)
7%distans
100%med lön
Storlekssignal: 26 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 235 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven14 · 93%
Distans1 · 7%
Senioritet
Senior2 · 13%
Staff2 · 13%
Roll
Ekonomi och juridik7 · 47%
Operations och administration3 · 20%
Customer success och support2 · 13%
HR och rekrytering1 · 7%
Företagsledning och chefer1 · 7%
Marknadsföring och kommunikation1 · 7%
Länder
USA15
Städer
Washington6
Chicago5
Los Angeles4
New York City4
San Francisco3
Dallas2
Denver2
Boston1
Jobb de senaste 30 dagarna
Senior Paralegal (Litigation and IP)
för 10 tim sedanUSD 81K–120K / årSeniorEkonomi och juridik
Senior Paralegal (Health Care)
för 12 tim sedanUSD 81K–120K / årSeniorEkonomi och juridik
Health Insurance Claims Specialist
för 15 tim sedanUSD 81K–120K / årDistansEkonomi och juridik
Practice Innovation & Knowledge Attorney (Transactional)
för 1 dag sedanUSD 220K–320K / årEkonomi och juridik
Legal Talent Acquisition Coordinator
för 3 dagar sedanUSD 61K–90K / årEkonomi och juridik
Senior Manager of Human Resources
för 9 dagar sedanUSD 150K–230K / årStaffHR och rekrytering
Executive Assistant
för 9 dagar sedanUSD 106K–160K / årOperations och administration
Legal Support Specialist
för 14 dagar sedanUSD 70K–100K / årCustomer success och support
Practice Innovation & Knowledge Attorney (Regulatory)
för 14 dagar sedanUSD 195K–290K / årEkonomi och juridik
Legal Secretary
för 14 dagar sedanUSD 81K–120K / årEkonomi och juridik
Office Assistant
för 14 dagar sedanUSD 55K–80K / årOperations och administration
Practice Management Coordinator
för 21 dagar sedanUSD 61K–90K / årFöretagsledning och chefer
Legal Support Specialist
för 25 dagar sedanUSD 61K–90K / årCustomer success och support
Project Assistant
för 28 dagar sedanUSD 57,5K–65K / årOperations och administration
Senior Manager of Marketing Events
för 28 dagar sedanUSD 150K–230K / årStaffMarknadsföring och kommunikation
Datans aktualitet
20 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:18 UTC, innehåll 277415 byte.