Control Risks
41 lediga tjänster7 % distansUSAStorbritannienIndien
Konsulting, byråer och företagstjänsterIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 7 % av 41 tjänster
Strategi, rådgivning och analys19%
Ekonomi och juridik17%
Vetenskap och forskning14%
Företagsledning och chefer10%
Hantverk, bygg och produktion7%
Mjukvaruutveckling (allmänt)7%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik7%
Projekt- och programledning7%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 41 tjänster i sökningen
42jobb, senaste 30 dagarna
7nya, senaste 7 dagarna
41unika tjänster (1 annonser vardera)
6publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-08)
115lediga på jobbsidan, oavsett ålder
43medianålder, dagar
7%IT (3)
26%i Europa (11)
7%distans
38%med lön
Storlekssignal: 115 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 1643 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Hybrid22 · 52%
Arbetsplats ej angiven17 · 40%
Distans3 · 7%
Senioritet
Mellannivå16 · 38%
Senior10 · 24%
Staff5 · 12%
Junior4 · 10%
Roll
Strategi, rådgivning och analys8 · 19%
Ekonomi och juridik7 · 17%
Vetenskap och forskning6 · 14%
Företagsledning och chefer4 · 10%
Projekt- och programledning3 · 7%
Hantverk, bygg och produktion3 · 7%
Mjukvaruutveckling (allmänt)3 · 7%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik3 · 7%
Länder
USA15
Storbritannien11
Indien3
Japan2
Brasilien2
Australien2
Saudiarabien1
Nigeria1
Städer
London9
Washington5
Houston4
Chicago4
Delhi3
San Francisco3
Cardiff2
Tokyo2
Jobb de senaste 30 dagarna
Researcher, Cyber Threat Intelligence
för 1 dag sedanHybridMellannivåVetenskap och forskning
Investigative Researcher, Cyber Threat Intelligence
för 1 dag sedanHybridMellannivåVetenskap och forskning
Associate Director, Cyber Threat Intelligence
för 1 dag sedanHybridStaffFöretagsledning och chefer
Intercompany Accountant
för 4 dagar sedanEkonomi och juridik
Researcher
för 5 dagar sedanMellannivåVetenskap och forskning
Project Coordinator
för 5 dagar sedanMellannivåProjekt- och programledning
Associate Director
för 5 dagar sedanStaffFöretagsledning och chefer
GSOC Shift Supervisor - Night Shift
för 8 dagar sedanMellannivåHantverk, bygg och produktion
Associate Director-Advisory & Risk Consulting | Risk & Resilience
för 9 dagar sedanStaffEkonomi och juridik
Researcher- Online Threat Intelligence
för 10 dagar sedanMellannivåVetenskap och forskning
Embedded Security Intelligence Analyst
för 10 dagar sedanMellannivåMjukvaruutveckling (allmänt)
Consultant - Global Program Specialist
för 10 dagar sedanUSD 85K–100K / årHybridMellannivåProjekt- och programledning
Researcher, Citizenship By Investment and Third-Party Due Diligence
för 12 dagar sedanHybridMellannivåEkonomi och juridik
GSOC Operator
för 12 dagar sedanUSD 65K–71K / årHybridJuniorHantverk, bygg och produktion
GSOC Analyst - Swing Shift
för 12 dagar sedanUSD 55K–60K / årHybridMellannivåStrategi, rådgivning och analys
Senior Consultant, Electronic and Physical Security Design Engineering
för 16 dagar sedanHybridSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Senior Consultant - Physical Security Designer
för 16 dagar sedanUSD 115K–130K / årHybridSeniorKreativt arbete, media och text
Security Project Manager
för 16 dagar sedanUSD 90K–100K / årHybridMellannivåProjekt- och programledning
Researcher, Online Threat Intelligence
för 16 dagar sedanHybridMellannivåVetenskap och forskning
Executive Protection Agent/Driver
för 16 dagar sedanUSD 110K–115K / årHybridSeniorTransport och förare
Associate Director, Electronic and Physical Security Design Engineering
för 16 dagar sedanHybridStaffIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Regional Intelligence Analyst
för 22 dagar sedanUSD 80K–90K / årHybridStrategi, rådgivning och analys
Regional Intelligence Analyst
för 22 dagar sedanMellannivåStrategi, rådgivning och analys
Associate Operations Manager, Embedded Consulting Services
för 22 dagar sedanJuniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Software Engineer
för 23 dagar sedanMjukvaruutveckling (allmänt)C#JavaScriptSQL
Senior FP&A Analyst
för 23 dagar sedanSeniorEkonomi och juridik
Researcher (Fluent Kurdish and Arabic)
för 23 dagar sedanHybridMellannivåVetenskap och forskning
GSOC Manager
för 23 dagar sedanUSD 135K–145K / årHybridSeniorFöretagsledning och chefer
FP&A Analyst
för 23 dagar sedanEkonomi och juridik
Senior Due Diligence Analyst
för 24 dagar sedanUSD 1–130K / årHybridSeniorStrategi, rådgivning och analys
Marketing Associate
för 24 dagar sedanUSD 80K–95K / årHybridJuniorMarknadsföring och kommunikation
Due Diligence Analyst
för 24 dagar sedanUSD 70K–85K / årHybridMellannivåStrategi, rådgivning och analys
Director, Business Development - Discovery and Data Insights
för 24 dagar sedanHybridStaffFörsäljning
Cyber Detection and Response Analyst
för 24 dagar sedanUSD 120K–140K / årDistansMellannivåStrategi, rådgivning och analys
Associate Revit Technician
för 24 dagar sedanHybridJuniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Data Center Physical Security Assurance Manager
för 25 dagar sedanUSD 140K–150K / årDistansSeniorFöretagsledning och chefer
Data Center Security Compliance Manager
för 25 dagar sedanUSD 140K–150K / årDistansSeniorEkonomi och juridik
Marketing Manager
för 26 dagar sedanUSD 115K–130K / årSeniorMarknadsföring och kommunikation
Assistant Financial Accountant
för 26 dagar sedanEkonomi och juridikFranska krävsTyska krävsSpanska krävs
SOC Operator
för 29 dagar sedanHantverk, bygg och produktion
Senior Consultant, Digital Forensics
för 29 dagar sedanUSD 115K–130K / årHybridSeniorStrategi, rådgivning och analys
Executive Protection Analyst - Day Shift (12x36)
för 29 dagar sedanStrategi, rådgivning och analysPortugisiska krävsSpanska krävs
Datans aktualitet
61 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 09:22 UTC, innehåll 989614 byte.