D-ploy
23 lediga tjänster3 % distansTjeckienBelgienSlovenien
Konsulting, byråer och företagstjänsterIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 35 % av 23 tjänster
IT-support och administration37%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik17%
HR och rekrytering13%
Projekt- och programledning13%
Ekonomi och juridik7%
Strategi, rådgivning och analys7%
Operations och administration3%
Övrigt3%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 23 tjänster i sökningen
30jobb, senaste 30 dagarna
12nya, senaste 7 dagarna
23unika tjänster (1.3 annonser vardera)
5publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-20)
86lediga på jobbsidan, oavsett ålder
61medianålder, dagar
37%IT (11)
93%i Europa (28)
3%distans
0%med lön
Storlekssignal: 86 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 1835 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven14 · 47%
På plats14 · 47%
Hybrid1 · 3%
Distans1 · 3%
Senioritet
Mellannivå20 · 67%
Senior3 · 10%
Junior3 · 10%
Roll
IT-support och administration11 · 37%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik5 · 17%
Projekt- och programledning4 · 13%
HR och rekrytering4 · 13%
Strategi, rådgivning och analys2 · 7%
Ekonomi och juridik2 · 7%
Operations och administration1 · 3%
Länder
Tjeckien7
Belgien6
Slovenien5
Polen3
Tyskland3
Rumänien2
Schweiz2
Turkiet2
Städer
Prague7
Gent6
Ljubljana3
Warsaw3
Bucharest2
Bratislava1
Schaffhausen1
Torre Annunziata1
Jobb de senaste 30 dagarna
Transformation & Change Manager
för 1 dag sedanStrategi, rådgivning och analys
Project Manager - Workplace Services
för 3 dagar sedanProjekt- och programledning
Senior Transformation PMO
för 3 dagar sedanSeniorProjekt- och programledning
Project Manager - Network Services
för 3 dagar sedanProjekt- och programledning
På platsMellannivåIT-support och administration
HR Manager (English & German)
för 4 dagar sedanMellannivåHR och rekryteringTyska krävs
Business Analyst - M365 Data Classification & Information Governance
för 4 dagar sedanMellannivåStrategi, rådgivning och analys
Technical Lead - Microsoft Purview & M365 Security
för 4 dagar sedanSenior
Project Manager - Microsoft 365 Security & Data Protection
för 4 dagar sedanSeniorProjekt- och programledning
In-House Legal Counsel - Contracts & Employment Law
för 4 dagar sedanEkonomi och juridik
Procurement and Sourcing Intern
för 5 dagar sedanJuniorOperations och administration
På platsJuniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
IT/OT Support Specialist (Onsite, Torre Annunziata, English)
för 10 dagar sedanPå platsMellannivåIT-support och administrationItalienska krävs
IT Onsite Support (DE-Grosswallstadt, L1, L2 Support, Englisch, Deutsch)
för 11 dagar sedanPå platsMellannivåIT-support och administrationTyska krävsDE
IT Infrastructure / Onsite Support (ITIL, 1st/2nd, Support)
för 11 dagar sedanPå platsMellannivåIT-support och administrationPolska krävs
Onsite Support Engineer (Nuremberg, L1/L2 Support, Deutsch+Englisch)
för 12 dagar sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknikTyska krävsDE
IT Service Administrator (Basel, Onsite, English, German)
för 15 dagar sedanPå platsMellannivåIT-support och administrationTyska krävs
IT Site Admin (Vorort, Zeitz, Vollzeit, Deutsch+Englisch)
för 16 dagar sedanMellannivåIT-support och administrationTyska krävsDE
Infrastructure Manager (Kurtköy, Onsite, English, Helpdesk, GxP)
för 16 dagar sedanPå platsMellannivåIT-support och administration
HR Specialist (Prague, Hybrid, Full-time)
för 16 dagar sedanHybridMellannivåHR och rekrytering
Financial Analyst Intern (University student)
för 16 dagar sedanJuniorEkonomi och juridik
Onsite IT Support (Onsite, Ljubljana, Slovenian/English, Field Service)
för 17 dagar sedanPå platsMellannivåIT-support och administration
Onsite IT Support (Onsite, Lendava, Slovenian/English, Field Service)
för 17 dagar sedanPå platsMellannivåIT-support och administration
På platsMellannivåIT-support och administration
Payroll Consultant
för 19 dagar sedanMellannivåHR och rekrytering
Onsite Support Engineer (Sofia, 1/2L Support, English/Bulgarian)
för 19 dagar sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
HR specialist with German
för 19 dagar sedanMellannivåHR och rekrytering
Onsite Support Engineer (Sarajevo)
för 22 dagar sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Onsite Support Engineer (Belgrade, Part-time)
för 22 dagar sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Service Desk Agent (Deutsch, Französisch, Remote, EU) (m/w/d)
för 26 dagar sedanDistansMellannivåIT-support och administrationTyska krävsDE
Datans aktualitet
226 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 09:22 UTC, innehåll 398755 byte.