Flow Traders
10 lediga tjänsterNederländernaUSA
Konsulting, byråer och företagstjänsterIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 20 % av 10 tjänster
Operations och administration30%
HR och rekrytering20%
Ekonomi och juridik20%
Data och maskininlärning10%
Vetenskap och forskning10%
Mjukvaruutveckling (allmänt)10%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 10 tjänster i sökningen
10jobb, senaste 30 dagarna
3nya, senaste 7 dagarna
10unika tjänster (1 annonser vardera)
2publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-13)
46lediga på jobbsidan, oavsett ålder
78medianålder, dagar
20%IT (2)
80%i Europa (8)
0%distans
20%med lön
Storlekssignal: 46 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 1695 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven9 · 90%
Hybrid1 · 10%
Senioritet
Mellannivå3 · 30%
Senior2 · 20%
Junior2 · 20%
Staff1 · 10%
Roll
Operations och administration3 · 30%
HR och rekrytering2 · 20%
Ekonomi och juridik2 · 20%
Data och maskininlärning1 · 10%
Mjukvaruutveckling (allmänt)1 · 10%
Vetenskap och forskning1 · 10%
Länder
Nederländerna8
USA2
Städer
Amsterdam8
New York City2
Jobb de senaste 30 dagarna
Core Data Engineer
för 22 tim sedanData och maskininlärningPythonSQL
Executive Assistant
för 2 dagar sedanHybridSeniorOperations och administration
Property & Facilities Manager (Part-Time)
för 3 dagar sedanOperations och administration
AI Engineering Manager
för 7 dagar sedanStaffMjukvaruutveckling (allmänt)
HR & Recruitment Coordinator
för 10 dagar sedanUSD 80K–95K / årMellannivåHR och rekrytering
Digital Assets Trader
för 10 dagar sedanMellannivåEkonomi och juridik
HR Generalist
för 11 dagar sedanSeniorHR och rekrytering
PhD Graduate Quantitative Researcher
för 14 dagar sedanJuniorVetenskap och forskning
Summer Trading Internship
för 16 dagar sedanJuniorEkonomi och juridik
Corporate Receptionist
för 18 dagar sedanUSD 36–37 / timmeMellannivåOperations och administration
Datans aktualitet
73 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 05:37 UTC, innehåll 350792 byte.