RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad för 2 min sedan
Svenska
Logga in
Questa pagina è disponibile in Italiano.Cambia×

← tillbaka

Flow Traders

10 lediga tjänsterNederländernaUSA

Konsulting, byråer och företagstjänsterIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 20 % av 10 tjänster

Operations och administration30%
HR och rekrytering20%
Ekonomi och juridik20%
Data och maskininlärning10%
Vetenskap och forskning10%
Mjukvaruutveckling (allmänt)10%
10jobb, senaste 30 dagarna
3nya, senaste 7 dagarna
10unika tjänster (1 annonser vardera)
2publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-13)
46lediga på jobbsidan, oavsett ålder
78medianålder, dagar
20%IT (2)
80%i Europa (8)
0%distans
20%med lön

Storlekssignal: 46 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 1695 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

111
120
010
020
032
042
050
065
076
086
0910
1010

Arbetsplats

Arbetsplats ej angiven9 · 90%
Hybrid1 · 10%

Senioritet

Mellannivå3 · 30%
Senior2 · 20%
Junior2 · 20%
Staff1 · 10%

Roll

Operations och administration3 · 30%
HR och rekrytering2 · 20%
Ekonomi och juridik2 · 20%
Data och maskininlärning1 · 10%
Mjukvaruutveckling (allmänt)1 · 10%
Vetenskap och forskning1 · 10%

Länder

Nederländerna8
USA2

Städer

Amsterdam8
New York City2

Jobb de senaste 30 dagarna

Core Data Engineer

för 22 tim sedan
Flow Traders·Konsulting, byråer och företagstjänster·Amsterdamoriginal ↗
Data och maskininlärningPythonSQL

Executive Assistant

för 2 dagar sedan
Flow Traders·Konsulting, byråer och företagstjänster·Amsterdamoriginal ↗
HybridSeniorOperations och administration
Flow Traders·Konsulting, byråer och företagstjänster·Amsterdamoriginal ↗
Operations och administration

AI Engineering Manager

för 7 dagar sedan
Flow Traders·Konsulting, byråer och företagstjänster·Amsterdamoriginal ↗
StaffMjukvaruutveckling (allmänt)

HR & Recruitment Coordinator

för 10 dagar sedan
Flow Traders·Konsulting, byråer och företagstjänster·New Yorkoriginal ↗
USD 80K–95K / årMellannivåHR och rekrytering

Digital Assets Trader

för 10 dagar sedan
Flow Traders·Konsulting, byråer och företagstjänster·Amsterdamoriginal ↗
MellannivåEkonomi och juridik

HR Generalist

för 11 dagar sedan
Flow Traders·Konsulting, byråer och företagstjänster·Amsterdamoriginal ↗
SeniorHR och rekrytering
Flow Traders·Konsulting, byråer och företagstjänster·Amsterdamoriginal ↗
JuniorVetenskap och forskning

Summer Trading Internship

för 16 dagar sedan
Flow Traders·Konsulting, byråer och företagstjänster·Amsterdamoriginal ↗
JuniorEkonomi och juridik

Corporate Receptionist

för 18 dagar sedan
Flow Traders·Konsulting, byråer och företagstjänster·New Yorkoriginal ↗
USD 36–37 / timmeMellannivåOperations och administration

Datans aktualitet

73 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 05:37 UTC, innehåll 350792 byte.