RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad för 4 min sedan
Svenska
Logga in
Ta strona jest dostępna w języku: Polski.Przełącz×

← tillbaka

Karat

9 lediga tjänster100 % distansUSAIndien

Okänd branschIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 22 % av 9 tjänster

Produkt och design33%
Strategi, rådgivning och analys22%
Försäljning11%
Data och maskininlärning11%
Fullstackutveckling11%
Marknadsföring och kommunikation11%
9jobb, senaste 30 dagarna
0nya, senaste 7 dagarna
9unika tjänster (1 annonser vardera)
3publicerade den mest aktiva dagen (2026-09-24)
14lediga på jobbsidan, oavsett ålder
29medianålder, dagar
22%IT (2)
0%i Europa (0)
100%distans
67%med lön

Storlekssignal: 14 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 67 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
120
010
020
030
040
050
060
070
084
095
105

Arbetsplats

Distans9 · 100%

Senioritet

Staff5 · 56%
Senior3 · 33%
Mellannivå1 · 11%

Roll

Produkt och design3 · 33%
Strategi, rådgivning och analys2 · 22%
Fullstackutveckling1 · 11%
Data och maskininlärning1 · 11%
Försäljning1 · 11%
Marknadsföring och kommunikation1 · 11%

Länder

USA6
Indien3

Städer

Bengaluru3
San Francisco1

Jobb de senaste 30 dagarna

Karat·Remote (United States - Select States)original ↗
USD 157,3K–180,2K / årDistansendast USAMellannivåFullstackutvecklingJavaScriptPythonRuby

Senior Data Engineer (India)

för 13 dagar sedan
Karat·Remote (India - Bangalore ONLY)original ↗
DistansSeniorData och maskininlärningPythonSQL
Karat·Remote (United States - San Francisco Bay Area ONLY)original ↗
USD 150K–180K / årDistansendast USAStaffStrategi, rådgivning och analys
Karat·Remote (United States - New York Metropolitan ONLY)original ↗
USD 1–250K / årDistansendast USAStaffStrategi, rådgivning och analys
Karat·Remote (United States - Select States ONLY)original ↗
USD 130,5K–148,5K / årDistansendast USASeniorFörsäljningSQL
Karat·Remote (United States - Select States)original ↗
USD 223,2K–250K / årDistansendast USAStaffMarknadsföring och kommunikation
Karat·Remote (India - Bangalore ONLY)original ↗
DistansSeniorProdukt och design
Karat·Remote (India - Bangalore ONLY)original ↗
DistansStaffProdukt och design
Karat·Remote (United States - Select States)original ↗
USD 216K–227,5K / årDistansendast USAStaffProdukt och design

Datans aktualitet

93 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:19 UTC, innehåll 150050 byte.