Mirakl
13 lediga tjänster7 % distansFrankrikeTysklandUSA
MarknadsplatserIcke-teknikföretagIT-andel 0 % av 13 tjänster
Strategi, rådgivning och analys43%
Ekonomi och juridik21%
Försäljning14%
Marknadsföring och kommunikation14%
HR och rekrytering7%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 13 tjänster i sökningen
14jobb, senaste 30 dagarna
3nya, senaste 7 dagarna
13unika tjänster (1.1 annonser vardera)
3publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-01)
30lediga på jobbsidan, oavsett ålder
52medianålder, dagar
0%IT (0)
93%i Europa (13)
7%distans
57%med lön
Storlekssignal: 30 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 1289 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven12 · 86%
Distans1 · 7%
Hybrid1 · 7%
Senioritet
Junior7 · 50%
Mellannivå3 · 21%
Staff2 · 14%
Senior1 · 7%
Roll
Strategi, rådgivning och analys6 · 43%
Ekonomi och juridik3 · 21%
Försäljning2 · 14%
Marknadsföring och kommunikation2 · 14%
HR och rekrytering1 · 7%
Länder
Frankrike11
Tyskland1
USA1
Storbritannien1
Städer
Paris10
Munich1
Bordeaux1
Boston1
London1
Jobb de senaste 30 dagarna
Account Executive, Mirakl Connect
för 12 tim sedanMellannivåFörsäljningTyska krävs
Solution Consultant, Connect EMEA
för 1 dag sedanDistansMellannivåStrategi, rådgivning och analysFranska krävs
Revenue Systems & Automation Analyst, Salesforce - Paris
för 4 dagar sedanHybridMellannivåStrategi, rådgivning och analysFranska krävs
Deputy Accounting Director (freelance/contractor)
för 7 dagar sedanStaffEkonomi och juridik
Deputy Accounting Director (freelance/contractor)
för 7 dagar sedanStaffEkonomi och juridik
AI Analyst Co-op
för 10 dagar sedanUSD 25 / timmeStrategi, rådgivning och analys
HR Project Manager Intern - January 2027
för 15 dagar sedanEUR 1 200–1 400 / månadJuniorHR och rekryteringFranska krävs
Solution Consultant Intern
för 16 dagar sedanEUR 1 200–1 400 / månadJuniorStrategi, rådgivning och analys
Sales Excellence Project Intern
för 17 dagar sedanEUR 1 200–1 400 / månadJuniorFörsäljningFranska krävs
Business Analyst/ Consultant Intern – Mirakl Ads, Paris
för 21 dagar sedanEUR 1 200–1 400 / månadJuniorStrategi, rådgivning och analysFranska krävs
Business Analyst Intern, London
för 22 dagar sedanGBP 2 000 / månadJuniorStrategi, rådgivning och analys
Brand Design Intern or Apprentice
för 22 dagar sedanEUR 1 200–1 600 / månadJuniorMarknadsföring och kommunikation
Product Marketing Intern
för 22 dagar sedanEUR 1 200–1 400 / månadJuniorMarknadsföring och kommunikation
Accountant, General Ledger (Freelance/Contractor)
för 28 dagar sedanSeniorEkonomi och juridikFranska krävs
Datans aktualitet
68 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-23 22:19 UTC, innehåll 499074 byte.