Mixpanel
10 lediga tjänster35 % distansUSAStorbritannienSingapore
AI och dataMjukvaruproduktföretagIT-andel 20 % av 10 tjänster
Ekonomi och juridik29%
Mjukvaruutveckling (allmänt)29%
Customer success och support18%
Produkt och design12%
HR och rekrytering6%
Företagsledning och chefer6%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 10 tjänster i sökningen
17jobb, senaste 30 dagarna
2nya, senaste 7 dagarna
10unika tjänster (1.7 annonser vardera)
5publicerade den mest aktiva dagen (2026-09-28)
46lediga på jobbsidan, oavsett ålder
39medianålder, dagar
29%IT (5)
6%i Europa (1)
35%distans
53%med lön
Storlekssignal: 46 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 204 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Hybrid11 · 65%
Distans6 · 35%
Senioritet
Senior10 · 59%
Junior2 · 12%
Mellannivå1 · 6%
Roll
Mjukvaruutveckling (allmänt)5 · 29%
Ekonomi och juridik5 · 29%
Customer success och support3 · 18%
Produkt och design2 · 12%
HR och rekrytering1 · 6%
Företagsledning och chefer1 · 6%
Länder
USA14
Storbritannien1
Singapore1
Mexiko1
Städer
San Francisco7
New York City3
London1
Mexico City1
Jobb de senaste 30 dagarna
Senior People Business Partner
för 20 tim sedanHybridSeniorHR och rekrytering
Senior Software Engineer, Experimentation
för 2 dagar sedanHybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)PythonTypeScript
Digital Adoption & Lifecycle Manager (Customer Success)
för 14 dagar sedanUSD 132K–162,8K / årDistansendast USACustomer success och support
Digital Adoption & Lifecycle Manager (Customer Success)
för 14 dagar sedanUSD 132K–162,8K / årDistansendast USACustomer success och support
Digital Adoption & Lifecycle Manager (Customer Success)
för 14 dagar sedanDistansendast USACustomer success och support
Product Manager - Platform
för 16 dagar sedanUSD 175K–210K / årHybridSeniorProdukt och design
Product Manager - Data
för 16 dagar sedanUSD 175K–210K / årHybridProdukt och design
Senior Finance Manager, Product & Engineering
för 21 dagar sedanUSD 191K–287K / årHybridSeniorEkonomi och juridik
Senior Customer Engineer - LATAM
för 22 dagar sedanDistansendast USASeniorMjukvaruutveckling (allmänt)Spanska krävsPythonSQL
Strategic Finance Associate, GTM
för 23 dagar sedanUSD 138K–187K / årHybridJuniorEkonomi och juridik
Strategic Finance Associate, GTM
för 23 dagar sedanUSD 138K–187K / årHybridJuniorEkonomi och juridik
Renewals Manager
för 24 dagar sedanHybridMellannivåFöretagsledning och chefer
Senior Strategic Finance Associate, G&A
för 25 dagar sedanUSD 160,5K–217,5K / årHybridSeniorEkonomi och juridik
Senior Strategic Finance Associate, G&A
för 25 dagar sedanUSD 160,5K–217,5K / årHybridSeniorEkonomi och juridik
Senior Customer Engineer - LATAM
för 25 dagar sedanHybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)Spanska krävsPythonSQL
Senior Customer Engineer - LATAM
för 25 dagar sedanDistansendast USASeniorMjukvaruutveckling (allmänt)Spanska krävsPythonSQL
Senior Customer Engineer - LATAM
för 25 dagar sedanDistansendast USASeniorMjukvaruutveckling (allmänt)Spanska krävsPythonSQL
Datans aktualitet
102 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 14:12 UTC, innehåll 650820 byte.