RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad för 3 min sedan
Svenska
Logga in
Šis puslapis prieinamas kalba: Lietuvių.Perjungti×

← tillbaka

Mixpanel

10 lediga tjänster35 % distansUSAStorbritannienSingapore

AI och dataMjukvaruproduktföretagIT-andel 20 % av 10 tjänster

Ekonomi och juridik29%
Mjukvaruutveckling (allmänt)29%
Customer success och support18%
Produkt och design12%
HR och rekrytering6%
Företagsledning och chefer6%
17jobb, senaste 30 dagarna
2nya, senaste 7 dagarna
10unika tjänster (1.7 annonser vardera)
5publicerade den mest aktiva dagen (2026-09-28)
46lediga på jobbsidan, oavsett ålder
39medianålder, dagar
29%IT (5)
6%i Europa (1)
35%distans
53%med lön

Storlekssignal: 46 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 204 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
120
010
020
030
041
050
061
076
089
0920
109

Arbetsplats

Hybrid11 · 65%
Distans6 · 35%

Senioritet

Senior10 · 59%
Junior2 · 12%
Mellannivå1 · 6%

Roll

Mjukvaruutveckling (allmänt)5 · 29%
Ekonomi och juridik5 · 29%
Customer success och support3 · 18%
Produkt och design2 · 12%
HR och rekrytering1 · 6%
Företagsledning och chefer1 · 6%

Länder

USA14
Storbritannien1
Singapore1
Mexiko1

Städer

San Francisco7
New York City3
London1
Mexico City1

Jobb de senaste 30 dagarna

Mixpanel·AI och data·London, UK (Hybrid)original ↗
HybridSeniorHR och rekrytering
Mixpanel·AI och data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
HybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)PythonTypeScript
Mixpanel·AI och data·New York City, US (Remote)original ↗
USD 132K–162,8K / årDistansendast USACustomer success och support
Mixpanel·AI och data·San Francisco, US (Remote)original ↗
USD 132K–162,8K / årDistansendast USACustomer success och support
Mixpanel·AI och data·Remote, USoriginal ↗
Distansendast USACustomer success och support

Product Manager - Platform

för 16 dagar sedan
Mixpanel·AI och data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
USD 175K–210K / årHybridSeniorProdukt och design

Product Manager - Data

för 16 dagar sedan
Mixpanel·AI och data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
USD 175K–210K / årHybridProdukt och design
Mixpanel·AI och data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
USD 191K–287K / årHybridSeniorEkonomi och juridik
Mixpanel·AI och data·Remote, US (Remote)original ↗
Distansendast USASeniorMjukvaruutveckling (allmänt)Spanska krävsPythonSQL
Mixpanel·AI och data·New York City, US (Hybrid)original ↗
USD 138K–187K / årHybridJuniorEkonomi och juridik
Mixpanel·AI och data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
USD 138K–187K / årHybridJuniorEkonomi och juridik

Renewals Manager

för 24 dagar sedan
Mixpanel·AI och data·Singapore (Hybrid)original ↗
HybridMellannivåFöretagsledning och chefer
Mixpanel·AI och data·New York City, US (Hybrid)original ↗
USD 160,5K–217,5K / årHybridSeniorEkonomi och juridik
Mixpanel·AI och data·San Francisco, US (Hybrid)original ↗
USD 160,5K–217,5K / årHybridSeniorEkonomi och juridik
Mixpanel·AI och data·Mexico City, Mexico (Hybrid)original ↗
HybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)Spanska krävsPythonSQL
Mixpanel·AI och data·Florida, US (Remote)original ↗
Distansendast USASeniorMjukvaruutveckling (allmänt)Spanska krävsPythonSQL
Mixpanel·AI och data·Texas, US (Remote)original ↗
Distansendast USASeniorMjukvaruutveckling (allmänt)Spanska krävsPythonSQL

Datans aktualitet

102 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 14:12 UTC, innehåll 650820 byte.