RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad för 2 min sedan
Svenska
Logga in
Questa pagina è disponibile in Italiano.Cambia×

← tillbaka

One Mobility

18 lediga tjänsterTysklandMexikoFrankrike

Mobilitet och fordonIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 11 % av 18 tjänster

Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik44%
Operations och administration17%
HR och rekrytering11%
Företagsledning och chefer11%
Data och maskininlärning6%
IT-support och administration6%
Projekt- och programledning6%
18jobb, senaste 30 dagarna
5nya, senaste 7 dagarna
18unika tjänster (1 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-12)
41lediga på jobbsidan, oavsett ålder
31medianålder, dagar
11%IT (2)
44%i Europa (8)
0%distans
11%med lön

Storlekssignal: 41 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 122 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
120
010
020
030
040
050
061
075
088
0913
1014

Arbetsplats

På plats11 · 61%
Hybrid6 · 33%
Arbetsplats ej angiven1 · 6%

Senioritet

Mellannivå11 · 61%
Junior4 · 22%
Senior1 · 6%

Roll

Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik8 · 44%
Operations och administration3 · 17%
HR och rekrytering2 · 11%
Företagsledning och chefer2 · 11%
Projekt- och programledning1 · 6%
Data och maskininlärning1 · 6%
IT-support och administration1 · 6%

Länder

Tyskland7
Mexiko5
Frankrike2
Vietnam2
Sydkorea2
Indien1

Städer

Reutlingen7
Comonfort3
Haiphong2
Ciudad Juárez2
Seoul2
Pune1

Jobb de senaste 30 dagarna

One Mobility·Mobilitet och fordon·Masevaux-Niederbruck , Grand Est, Franceoriginal ↗
På platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknikFranska krävs

Process Quality Engineer

för 2 dagar sedan
One Mobility·Mobilitet och fordon·Comonfort, Guanajuato, Mexicooriginal ↗
På platsIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik

Maintenance Engineer

för 2 dagar sedan
One Mobility·Mobilitet och fordon·Hai Phong City, Hải Phòng, Vietnamoriginal ↗
På platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
One Mobility·Mobilitet och fordon·Hai Phong City, Hải Phòng, Vietnamoriginal ↗
På platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik

HR Operations Partner

för 4 dagar sedan
One Mobility·Mobilitet och fordon·Ciudad Juárez, Chihuahua, Mexicooriginal ↗
På platsMellannivåHR och rekrytering

Project Manager (m/f/d)

för 8 dagar sedan
One Mobility·Mobilitet och fordon·Reutlingen, Baden-Württemberg, Germanyoriginal ↗
HybridMellannivåProjekt- och programledningTyska krävs
One Mobility·Mobilitet och fordon·Masevaux-Niederbruck , Grand-Est, France | Reutlingen, Baden-Württemberg, Germanyoriginal ↗
HybridMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
One Mobility·Mobilitet och fordon·Reutlingen, Baden-Württemberg, Germanyoriginal ↗
HybridMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknikTyska krävs
One Mobility·Mobilitet och fordon·Reutlingen, Baden-Württemberg, Germanyoriginal ↗
HybridMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknikTyska krävs
One Mobility·Mobilitet och fordon·Reutlingen, Baden-Württemberg, Deutschlandoriginal ↗
EUR 1 214–1 441 / årHybridJuniorData och maskininlärningTyska krävsDE
One Mobility·Mobilitet och fordon·Anyang, Seoul-teukbyeolsi, South Koreaoriginal ↗
På platsMellannivåOperations och administration
One Mobility·Mobilitet och fordon·Reutlingen, Baden-Württemberg, Deutschlandoriginal ↗
EUR 1 214–1 441 / årHybridJuniorFöretagsledning och cheferTyska krävsDE
One Mobility·Mobilitet och fordon·Reutlingen, Baden-Württemberg, Deutschlandoriginal ↗
På platsJuniorIT-support och administrationTyska krävsDE

Regional Commodity Manager

för 17 dagar sedan
One Mobility·Mobilitet och fordon·Anyang, Seoul-teukbyeolsi, South Koreaoriginal ↗
SeniorFöretagsledning och chefer

Maintenance Technician

för 24 dagar sedan
One Mobility·Mobilitet och fordon·Comonfort, Guanajuato, Mexicooriginal ↗
På platsJuniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik

Executive Assistant

för 24 dagar sedan
One Mobility·Mobilitet och fordon·Comonfort, Guanajuato, Mexicooriginal ↗
På platsMellannivåOperations och administration

HR Payroll Specialist

för 24 dagar sedan
One Mobility·Mobilitet och fordon·Ciudad Juárez, Chihuahua, Mexicooriginal ↗
På platsMellannivåHR och rekrytering
One Mobility·Mobilitet och fordon·Pune, Mahārāshtra, Indiaoriginal ↗
På platsOperations och administration

Datans aktualitet

80 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 04:14 UTC, innehåll 990189 byte.