One Mobility
18 lediga tjänsterTysklandMexikoFrankrike
Mobilitet och fordonIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 11 % av 18 tjänster
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik44%
Operations och administration17%
HR och rekrytering11%
Företagsledning och chefer11%
Data och maskininlärning6%
IT-support och administration6%
Projekt- och programledning6%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 18 tjänster i sökningen
18jobb, senaste 30 dagarna
5nya, senaste 7 dagarna
18unika tjänster (1 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-12)
41lediga på jobbsidan, oavsett ålder
31medianålder, dagar
11%IT (2)
44%i Europa (8)
0%distans
11%med lön
Storlekssignal: 41 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 122 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
På plats11 · 61%
Hybrid6 · 33%
Arbetsplats ej angiven1 · 6%
Senioritet
Mellannivå11 · 61%
Junior4 · 22%
Senior1 · 6%
Roll
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik8 · 44%
Operations och administration3 · 17%
HR och rekrytering2 · 11%
Företagsledning och chefer2 · 11%
Projekt- och programledning1 · 6%
Data och maskininlärning1 · 6%
IT-support och administration1 · 6%
Länder
Tyskland7
Mexiko5
Frankrike2
Vietnam2
Sydkorea2
Indien1
Städer
Reutlingen7
Comonfort3
Haiphong2
Ciudad Juárez2
Seoul2
Pune1
Jobb de senaste 30 dagarna
Electrical Design Engineer & Machine Safety Specialist (M/F)
för 1 dag sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknikFranska krävs
Process Quality Engineer
för 2 dagar sedanPå platsIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Maintenance Engineer
för 2 dagar sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Project Quality Engineer (QM)
för 3 dagar sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
HR Operations Partner
för 4 dagar sedanPå platsMellannivåHR och rekrytering
Project Manager (m/f/d)
för 8 dagar sedanHybridMellannivåProjekt- och programledningTyska krävs
Process Engineer - Ultra sonic welding (m/f/d)
för 10 dagar sedanHybridMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
HybridMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknikTyska krävs
2D Design Engineer (Wiring Harness Development) (m/f/d)
för 10 dagar sedanHybridMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknikTyska krävs
Duales Studium Data Science & Künstliche Intelligenz (B.A.) (m/w/d) ab Oktober 2027
för 11 dagar sedanEUR 1 214–1 441 / årHybridJuniorData och maskininlärningTyska krävsDE
På platsMellannivåOperations och administration
Duales Studium BWL - Studienrichtung Industrial Business Management (B.A.) (m/w/d) ab Oktober 2027
för 11 dagar sedanEUR 1 214–1 441 / årHybridJuniorFöretagsledning och cheferTyska krävsDE
På platsJuniorIT-support och administrationTyska krävsDE
Regional Commodity Manager
för 17 dagar sedanSeniorFöretagsledning och chefer
Maintenance Technician
för 24 dagar sedanPå platsJuniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Executive Assistant
för 24 dagar sedanPå platsMellannivåOperations och administration
HR Payroll Specialist
för 24 dagar sedanPå platsMellannivåHR och rekrytering
Raw Material Planning Engineer
för 25 dagar sedanPå platsOperations och administration
Datans aktualitet
80 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 200 (unchanged) kl. 2026-10-24 04:14 UTC, innehåll 990189 byte.