RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad nyss
Svenska
Logga in

← tillbaka

Monzo

21 lediga tjänster76 % distansStorbritannienSpanienIrland

Flyg, rymd och försvarIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 14 % av 21 tjänster

Ekonomi och juridik19%
Produkt och design14%
Strategi, rådgivning och analys14%
Företagsledning och chefer14%
Försäljning10%
Data och maskininlärning10%
Marknadsföring och kommunikation10%
Kreativt arbete, media och text5%
21jobb, senaste 30 dagarna
9nya, senaste 7 dagarna
21unika tjänster (1 annonser vardera)
3publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-23)
72lediga på jobbsidan, oavsett ålder
81medianålder, dagar
14%IT (3)
100%i Europa (21)
76%distans
81%med lön

Storlekssignal: 72 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 1274 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
120
010
020
031
042
053
064
078
088
0912
1017

Arbetsplats

Distans16 · 76%
Hybrid3 · 14%
Arbetsplats ej angiven2 · 10%

Senioritet

Senior6 · 29%
Staff5 · 24%
Junior2 · 10%

Roll

Ekonomi och juridik4 · 19%
Produkt och design3 · 14%
Strategi, rådgivning och analys3 · 14%
Företagsledning och chefer3 · 14%
Försäljning2 · 10%
Marknadsföring och kommunikation2 · 10%
Data och maskininlärning2 · 10%
Kreativt arbete, media och text1 · 5%

Länder

Storbritannien19
Spanien3
Irland1

Städer

London18
Cardiff10
Barcelona2
Madrid1
Dublin1

Jobb de senaste 30 dagarna

Monzo·Flyg, rymd och försvar·Londonoriginal ↗
GBP 120K–140K / årDistansSeniorProdukt och design

Product Manager, Finance

för 18 tim sedan
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Londonoriginal ↗
GBP 80K–125K / årDistansendast StorbritannienProdukt och design
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Londonoriginal ↗
GBP 100K–125K / årDistansSeniorProdukt och design
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Remote (UK)original ↗
GBP 26,2K–30,6K / årDistansendast StorbritannienStrategi, rådgivning och analys

Senior Writer, Borrowing

för 1 dag sedan
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 68K–88K / årDistansendast StorbritannienSeniorKreativt arbete, media och text

Prudential Risk Manager

för 2 dagar sedan
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 64K–80K / årDistansendast StorbritannienEkonomi och juridik
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Madridoriginal ↗
EUR 75K–95K / årHybridFörsäljning
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 95K–115K / årDistansendast StorbritannienSeniorMarknadsföring och kommunikation
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 42,5K–55,5K / årDistansendast StorbritannienSeniorMarknadsföring och kommunikation
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 85K–105K / årDistansendast StorbritannienStaffFöretagsledning och chefer

Sales Account Executive

för 8 dagar sedan
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Londonoriginal ↗
DistansFörsäljning
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 38,3K–49K / årDistansendast StorbritannienStaffEkonomi och juridikSpanska krävs

Credit Risk Manager

för 15 dagar sedan
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Dublinoriginal ↗
EUR 93,5K–114K / årHybridEkonomi och juridik
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 40,4K–51,0K / årDistansendast StorbritannienSeniorStrategi, rådgivning och analys

Data Director, EU

för 16 dagar sedan
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Barcelona; Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 150,9K–204,1K / årDistansStaffFöretagsledning och chefer

Regulatory Reporting Analyst

för 17 dagar sedan
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Londonoriginal ↗
Strategi, rådgivning och analys
Monzo·Flyg, rymd och försvar·London; Remote (UK)original ↗
GBP 85K–115K / årDistansendast StorbritannienStaffFöretagsledning och chefer

Staff Data Scientist

för 23 dagar sedan
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Barcelona; Cardiff, London or Remote (UK); Londonoriginal ↗
GBP 124,4K–165K / årDistansStaffData och maskininlärningPythonSQL
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Cardiff, London or Remote (UK)original ↗
GBP 79,9K–95K / årDistansendast StorbritannienEkonomi och juridik
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Londonoriginal ↗
HybridJuniorData och maskininlärningPythonSQL
Monzo·Flyg, rymd och försvar·Londonoriginal ↗
JuniorMjukvaruutveckling (allmänt)KotlinSwift

Datans aktualitet

155 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:20 UTC, innehåll 1005343 byte.