RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad för 4 min sedan
Svenska
Logga in

← tillbaka

OLIVER

22 lediga tjänster8 % distansStorbritannienIrlandBelgien

Media, underhållning och reklamIcke-teknikföretagIT-andel 0 % av 22 tjänster

Marknadsföring och kommunikation46%
Kreativt arbete, media och text19%
Projekt- och programledning12%
Operations och administration8%
Företagsledning och chefer8%
Försäljning4%
Övrigt4%
26jobb, senaste 30 dagarna
8nya, senaste 7 dagarna
22unika tjänster (1.2 annonser vardera)
6publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-01)
39lediga på jobbsidan, oavsett ålder
22medianålder, dagar
0%IT (0)
96%i Europa (25)
8%distans
0%med lön

Storlekssignal: 39 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 219 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
120
010
020
031
040
050
061
071
082
0913
1021

Arbetsplats

Hybrid14 · 54%
Arbetsplats ej angiven9 · 35%
Distans2 · 8%
På plats1 · 4%

Senioritet

Senior4 · 15%
Mellannivå3 · 12%
Staff1 · 4%
Junior1 · 4%

Roll

Marknadsföring och kommunikation12 · 46%
Kreativt arbete, media och text5 · 19%
Projekt- och programledning3 · 12%
Företagsledning och chefer2 · 8%
Operations och administration2 · 8%
Försäljning1 · 4%

Länder

Storbritannien15
Irland4
Belgien3
Spanien1
Tyskland1
Frankrike1
Sydafrika1

Städer

London7
Dublin4
Brussels3
Leeds2
Sheffield2
Birmingham2
Madrid1
Bournemouth1

Jobb de senaste 30 dagarna

Social Media Manager

för 21 tim sedan
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Kingston, United Kingdomoriginal ↗
HybridMarknadsföring och kommunikation

Account Executive

för 22 tim sedan
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Madrid, Spain original ↗
HybridFörsäljningSpanska krävs
OLIVER·Media, underhållning och reklam·London, United Kingdom original ↗
HybridMarknadsföring och kommunikation
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Dublin, Ireland original ↗
SeniorKreativt arbete, media och text
OLIVER·Media, underhållning och reklam·London, United Kingdom original ↗
HybridKreativt arbete, media och text

Social Executive

för 1 dag sedan
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Bournemouth, United Kingdomoriginal ↗
DistansFöretagsledning och chefer
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Hamburg, Germanyoriginal ↗
Marknadsföring och kommunikationTyska krävs

Creative Artworker

för 2 dagar sedan
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Dublin, Ireland original ↗
MellannivåKreativt arbete, media och text

Integrated Designer

för 9 dagar sedan
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Dublin, Ireland original ↗
MellannivåKreativt arbete, media och text

Director of Social & Creator

för 15 dagar sedan
OLIVER·Media, underhållning och reklam·London, United Kingdom original ↗
HybridStaffFöretagsledning och chefer
OLIVER·Media, underhållning och reklam·London, United Kingdom original ↗
HybridSeniorMarknadsföring och kommunikation
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Brussels, Belgium original ↗
Projekt- och programledningNederländska krävsFranska krävs
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Brussels, Belgium original ↗
Operations och administrationNederländska krävsFranska krävs
OLIVER·Media, underhållning och reklam·London, United Kingdom original ↗
HybridMarknadsföring och kommunikation
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Paris, France original ↗
Marknadsföring och kommunikationFR
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Leeds, United Kingdomoriginal ↗
HybridMarknadsföring och kommunikation
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Sheffield, United Kingdomoriginal ↗
HybridMarknadsföring och kommunikation
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Birmingham, United Kingdom original ↗
HybridMarknadsföring och kommunikation
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Leeds, United Kingdomoriginal ↗
HybridMarknadsföring och kommunikation
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Sheffield, United Kingdomoriginal ↗
HybridMarknadsföring och kommunikation
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Birmingham, United Kingdom original ↗
HybridMarknadsföring och kommunikation
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Durban, South Africaoriginal ↗
Junior
OLIVER·Media, underhållning och reklam·London, United Kingdom original ↗
HybridKreativt arbete, media och text
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Dublin, Ireland original ↗
DistansSeniorProjekt- och programledning

Finance ERP Business Analyst

för 28 dagar sedan
OLIVER·Media, underhållning och reklam·London, United Kingdom original ↗
På platsMellannivåOperations och administration
OLIVER·Media, underhållning och reklam·Brussels, Belgium original ↗
SeniorProjekt- och programledningFranska krävs

Datans aktualitet

44 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 08:09 UTC, innehåll 768449 byte.