Pathward, N.A.
23 lediga tjänster100 % distansUSA
Offentlig sektor, utbildning och ideell sektorIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 13 % av 23 tjänster
Ekonomi och juridik39%
Strategi, rådgivning och analys17%
QA och testning13%
Företagsledning och chefer13%
Försäljning4%
Operations och administration4%
Övrigt9%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 23 tjänster i sökningen
23jobb, senaste 30 dagarna
10nya, senaste 7 dagarna
23unika tjänster (1 annonser vardera)
3publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-22)
61lediga på jobbsidan, oavsett ålder
37medianålder, dagar
13%IT (3)
0%i Europa (0)
100%distans
91%med lön
Storlekssignal: 61 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 270 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Distans23 · 100%
Senioritet
Staff7 · 30%
Senior7 · 30%
Mellannivå5 · 22%
Ledningsgrupp (C-nivå)3 · 13%
Roll
Ekonomi och juridik9 · 39%
Strategi, rådgivning och analys4 · 17%
Företagsledning och chefer3 · 13%
QA och testning3 · 13%
Operations och administration1 · 4%
Försäljning1 · 4%
Länder
USA1
Städer
Troy1
Jobb de senaste 30 dagarna
Director, Accounting (Breakage Operations)
för 17 tim sedanUSD 104K–174K / årDistansStaffEkonomi och juridik
Director, Asset Management (Equipment)
för 1 dag sedanUSD 125K–208K / årDistansStaffFöretagsledning och chefer
Fraud Analyst Advisor
för 1 dag sedanUSD 72K–120K / årDistansSeniorStrategi, rådgivning och analys
Vice President, Financial Risk - Capital Markets Oversight
för 1 dag sedanUSD 182K–273K / årDistansLedningsgrupp (C-nivå)Ekonomi och juridik
Director, Enrollment & Onboarding (Tax)
för 2 dagar sedanUSD 86K–145K / årDistansStaffEkonomi och juridik
Director, Compliance Tax Solutions
för 2 dagar sedanUSD 104K–174K / årDistansStaffEkonomi och juridik
Manager, BSA/AML Operations – Cases (Case Operations)
för 2 dagar sedanUSD 72K–120K / årDistansStaffOperations och administration
USDA Loan Closer
för 3 dagar sedanDistans
Risk Analyst Program Manager (Partner Risk & Analytics)
för 4 dagar sedanUSD 86K–145K / årDistansSeniorEkonomi och juridik
Field Examiner Senior
för 4 dagar sedanUSD 72K–120K / årDistansSenior
BSA AML Analyst II
för 7 dagar sedanUSD 50K–84K / årDistansMellannivåStrategi, rådgivning och analys
Director, Identity and Access Management
för 7 dagar sedanUSD 125K–208K / årDistansStaffFöretagsledning och chefer
Business Analyst Advisor
för 8 dagar sedanUSD 86K–145K / årDistansSeniorStrategi, rådgivning och analys
Business Controls Advisor
för 10 dagar sedanUSD 86K–145K / årDistansSeniorStrategi, rådgivning och analys
Business Controls Analyst II (Network Compliance)
för 14 dagar sedanUSD 50K–84K / årDistansMellannivåEkonomi och juridik
Account Manager II
för 17 dagar sedanUSD 60K–100,5K / årDistansMellannivåFörsäljning
VP, FI Solutions
för 21 dagar sedanUSD 150K–227K / årDistansLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer
Manager, BSA High Risk Customer Reviews
för 22 dagar sedanUSD 72K–120K / årDistansStaffEkonomi och juridik
Financial Crimes Quality Assurance (QA) Sr. Analyst
för 28 dagar sedanUSD 60K–100,5K / årDistansSeniorQA och testning
Financial Crimes Quality Assurance (QA) Analyst II
för 28 dagar sedanUSD 50K–84K / årDistansMellannivåQA och testning
Financial Crimes Quality Assurance (QA) Analyst I
för 28 dagar sedanUSD 43K–70K / årDistansMellannivåQA och testning
Sr Legal Counsel VP (Vendor Contracts / Privacy)
för 29 dagar sedanUSD 104K–174K / årDistansLedningsgrupp (C-nivå)Ekonomi och juridik
Paralegal Senior
för 29 dagar sedanDistansSeniorEkonomi och juridik
Datans aktualitet
260 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 09:41 UTC, innehåll 1067168 byte.