Scopely
46 lediga tjänsterSpanienUSAStorbritannien
Spel och bettingMjukvaruproduktföretagIT-andel 28 % av 46 tjänster
Mjukvaruutveckling (allmänt)17%
Produkt och design15%
Kreativt arbete, media och text14%
Marknadsföring och kommunikation12%
Ekonomi och juridik7%
Försäljning5%
Strategi, rådgivning och analys5%
Övrigt5%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 46 tjänster i sökningen
59jobb, senaste 30 dagarna
16nya, senaste 7 dagarna
46unika tjänster (1.3 annonser vardera)
6publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-22)
181lediga på jobbsidan, oavsett ålder
52medianålder, dagar
25%IT (15)
56%i Europa (33)
0%distans
22%med lön
Storlekssignal: 181 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 576 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven58 · 98%
Hybrid1 · 2%
Senioritet
Senior27 · 46%
Staff14 · 24%
Mellannivå8 · 14%
Junior3 · 5%
Roll
Mjukvaruutveckling (allmänt)10 · 17%
Produkt och design9 · 15%
Kreativt arbete, media och text8 · 14%
Marknadsföring och kommunikation7 · 12%
Ekonomi och juridik4 · 7%
Strategi, rådgivning och analys3 · 5%
Försäljning3 · 5%
IT-support och administration2 · 3%
Länder
Spanien24
USA12
Storbritannien6
Indien6
Mexiko5
Irland3
Kanada2
Kina1
Städer
Barcelona23
Culver City6
Bengaluru6
Mexico City5
London4
San Francisco3
Dublin2
Sevilla1
Jobb de senaste 30 dagarna
Tax Manager
för 9 tim sedanUSD 113K–168K / årEkonomi och juridik
Sr. Manager, Finance Business Partner
för 1 dag sedanUSD 137K–202K / årSeniorEkonomi och juridik
Sr. IT Procurement Specialist
för 1 dag sedanSeniorIT-support och administration
Corporate Brand & Communications Manager - MONOPOLY GO!
för 1 dag sedanUSD 85,9K–124K / årHybridSeniorMarknadsföring och kommunikation
Senior Analyst, Ad Monetization
för 1 dag sedanSeniorStrategi, rådgivning och analys
Senior Engineer (BE)_MONOPOLY GO!
för 1 dag sedanSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)C#SQL
Sr. Manager, Indirect Tax
för 2 dagar sedanUSD 137,7K–202K / årSeniorEkonomi och juridik
Social Media Manager (TikTok Specialist)
för 2 dagar sedanMellannivåMarknadsföring och kommunikation
Product Marketing Manager, Live Events
för 2 dagar sedanSeniorMarknadsföring och kommunikation
Associate Art Director
för 2 dagar sedanStaffKreativt arbete, media och text
Associate Art Director
för 2 dagar sedanUSD 146,2K–215K / årStaffKreativt arbete, media och text
Principal UX Designer_MONOPOLY GO!
för 2 dagar sedanStaffProdukt och design
Director, Corporate Development
för 4 dagar sedanStaffStrategi, rådgivning och analysSpanska krävs
Director, Corporate Development
för 4 dagar sedanUSD 164K–247K / årStaffStrategi, rådgivning och analys
Software Engineer, Machine Learning
för 4 dagar sedanUSD 165,1K–180,9K / årData och maskininlärningPythonSQL
Senior Quality Engineer - MONOPOLY GO!
för 4 dagar sedanSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Senior Project Manager
för 7 dagar sedanSeniorProjekt- och programledning
Senior Cloud Data Platform Engineer
för 7 dagar sedanSeniorDevOps / SRE / plattform / molnPythonSQL
Director, Senior Employment Counsel (Global)
för 8 dagar sedanStaffEkonomi och juridik
Software Engineer
för 8 dagar sedanMellannivåMjukvaruutveckling (allmänt)C#JavaJavaScript
Senior Game Mathematician - Royal Lounge Casino
för 8 dagar sedanSenior
Senior Director, Business Development
för 9 dagar sedanUSD 193K–284K / årStaffFörsäljning
Senior Director, Business Development
för 9 dagar sedanUSD 193K–284K / årStaffFörsäljning
Senior Director, Business Development
för 9 dagar sedanUSD 193K–284K / årStaffFörsäljning
People Operations Partner
för 10 dagar sedanMellannivåHR och rekryteringSpanska krävs
Community Manager
för 10 dagar sedanMellannivåMarknadsföring och kommunikation
Director, Product_MONOPOLY GO!
för 10 dagar sedanStaffFöretagsledning och chefer
Director, Product_MONOPOLY GO!
för 10 dagar sedanUSD 186K–291K / årStaffFöretagsledning och chefer
Intern - QA Engineer - Royal Lounge Casino
för 10 dagar sedanJuniorQA och testning
Senior AI Engineer
för 11 dagar sedanSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Playable Ads Developer
för 11 dagar sedanMellannivåMjukvaruutveckling (allmänt)C#JavaScriptTypeScript
Lead UX Designer - Star Trek Fleet Command
för 11 dagar sedanSeniorProdukt och design
Lead UX Designer - Star Trek Fleet Command
för 11 dagar sedanSeniorProdukt och design
Lead UX Designer - Star Trek Fleet Command
för 11 dagar sedanSeniorProdukt och design
IT Support Technician II
för 14 dagar sedanMellannivåIT-support och administration
Senior Security IAM Engineer
för 16 dagar sedanSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)BashPython
Senior Security IAM Engineer
för 16 dagar sedanSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)BashPython
Senior Security IAM Engineer
för 16 dagar sedanSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)BashPython
Combat Game Designer
för 16 dagar sedanMellannivåKreativt arbete, media och text
Associate Economy Game Designer
för 16 dagar sedanJuniorKreativt arbete, media och text
Intern-Technical Artist - Royal Lounge Casino
för 16 dagar sedanJuniorKreativt arbete, media och text
Senior Producer - Unannounced Project
för 17 dagar sedanUSD 123,6K–187K / årSeniorKreativt arbete, media och text
Compensation Partner
för 17 dagar sedanMellannivåHR och rekrytering
Senior Engineer_MONOPOLY GO!
för 21 dagar sedanSenior
Director, Marketing Creative Intelligence
för 22 dagar sedanStaffMarknadsföring och kommunikation
Senior Product Manager, CRM - MONOPOLY GO!
för 24 dagar sedanSeniorProdukt och design
Senior Product Manager, CRM - MONOPOLY GO!
för 24 dagar sedanSeniorProdukt och design
Copywriter (FTC) - MONOPOLY GO!
för 24 dagar sedanKreativt arbete, media och text
Copywriter (FTC) - Monopoly GO!
för 24 dagar sedanKreativt arbete, media och text
Senior Technical Artist_MONOPOLY GO!
för 24 dagar sedanSenior
Datans aktualitet
250 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:06 UTC, innehåll 2220535 byte.