SharkNinja
42 lediga tjänsterUSAStorbritannienKina
E-handel och detaljhandelIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 24 % av 42 tjänster
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik30%
Mjukvaruutveckling (allmänt)20%
Operations och administration13%
Projekt- och programledning11%
Marknadsföring och kommunikation9%
Strategi, rådgivning och analys4%
Försäljning2%
Mobil (iOS / Android)2%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 42 tjänster i sökningen
46jobb, senaste 30 dagarna
10nya, senaste 7 dagarna
42unika tjänster (1.1 annonser vardera)
7publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-14)
149lediga på jobbsidan, oavsett ålder
39medianålder, dagar
24%IT (11)
17%i Europa (8)
0%distans
11%med lön
Storlekssignal: 149 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 582 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven42 · 91%
Hybrid4 · 9%
Senioritet
Senior13 · 28%
Mellannivå9 · 20%
Staff5 · 11%
Ledningsgrupp (C-nivå)4 · 9%
Junior3 · 7%
Roll
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik14 · 30%
Mjukvaruutveckling (allmänt)10 · 22%
Operations och administration6 · 13%
Projekt- och programledning4 · 9%
Marknadsföring och kommunikation4 · 9%
Strategi, rådgivning och analys2 · 4%
HR och rekrytering1 · 2%
Restaurang, hotell och städ1 · 2%
Länder
USA34
Storbritannien5
Kina2
Kanada1
Frankrike1
Norge1
Mexiko1
Tyskland1
Städer
Needham32
London4
Suzhou2
Montréal1
Leeds1
Paris1
Oslo1
Mexico City1
Jobb de senaste 30 dagarna
Senior Product Developer
för 9 tim sedanSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Ledningsgrupp (C-nivå)HR och rekrytering
Chef d’équipe, Gestion des commandes – Opérations de vente au détail // Team Lead, Retail Operations Order Management
för 2 dagar sedanSeniorRestaurang, hotell och städFR
VP, Global Social Strategy & Analytics
för 3 dagar sedanLedningsgrupp (C-nivå)Strategi, rådgivning och analys
Forward Deployed Engineer
för 3 dagar sedanMjukvaruutveckling (allmänt)PythonSQL
Product Developer
för 4 dagar sedanMellannivåMjukvaruutveckling (allmänt)
Senior Product Developer
för 4 dagar sedanSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Senior Product Developer - Ninja Heated
för 4 dagar sedanSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Executive Assistant
för 4 dagar sedanSeniorOperations och administration
Quality Engineer
för 4 dagar sedanSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Purchasing Manager
för 8 dagar sedanSeniorOperations och administration
Sr Manager, Enterprise Risk Management
för 9 dagar sedanSeniorEkonomi och juridik
USD 30 / timmeIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
USD 30 / timmeIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Spring 2027: Noise & Vibrations Engineering Co-op (January to June)
för 9 dagar sedanIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Program Manager - APAC
för 9 dagar sedanMellannivåProjekt- och programledning
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
VP, Global Affiliate Marketing & Live Commerce
för 9 dagar sedanHybridLedningsgrupp (C-nivå)Marknadsföring och kommunikation
Manager, Embedded Firmware Architecture
för 10 dagar sedanStaffMjukvaruutveckling (allmänt)
Supply Planning Associate
för 10 dagar sedanHybridJuniorOperations och administration
Senior Product Integrity Engineer
för 11 dagar sedanSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Senior Analyst - Procure to Pay, Global Purchasing
för 14 dagar sedanHybridSeniorOperations och administration
Executive Assistant
för 14 dagar sedanOperations och administrationFranska krävs
National Account Manager - Distribution UKI
för 14 dagar sedanMellannivåFörsäljning
Summer 2027: Mechanical Engineering Intern, Shark (May to August)
för 15 dagar sedanUSD 30 / timmeJuniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Spring 2027: Mechanical Engineering Co-op, Shark (January to June)
för 15 dagar sedanUSD 30 / timmeIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Spring 2027: Electrical Engineering Co-op, Shark (January to June)
för 15 dagar sedanUSD 30 / timmeIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Director, Firmware Architecture & Delivery
för 15 dagar sedanStaffMjukvaruutveckling (allmänt)
Manager, Engineering - R&D
för 16 dagar sedanStaffIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Technical Project Manager
för 16 dagar sedanProjekt- och programledning
VP, Global Social Media (Americas)
för 17 dagar sedanLedningsgrupp (C-nivå)Marknadsföring och kommunikation
Associate Program Manager - APAC
för 18 dagar sedanJuniorProjekt- och programledning
Principal Firmware Engineer
för 18 dagar sedanStaffMjukvaruutveckling (allmänt)CC++
Senior Product Integrity Engineer - Corded
för 18 dagar sedanSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Principal Mobile Application Developer
för 21 dagar sedanStaffMobil (iOS / Android)CC++Kotlin
Product Developer - Skincare
för 22 dagar sedanMellannivåMjukvaruutveckling (allmänt)
Product Development Manager - Kitchenware
för 22 dagar sedanFöretagsledning och chefer
Consumer Insights Analyst
för 22 dagar sedanMellannivåStrategi, rådgivning och analys
CRM Manager - Nordics
för 22 dagar sedanHybridMarknadsföring och kommunikation
Product Design Engineer II
för 22 dagar sedanMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Founding Engineer, Unit 26
för 24 dagar sedanMjukvaruutveckling (allmänt)C#PythonTypeScript
Program Manager - Floorcare
för 24 dagar sedanMellannivåProjekt- och programledning
Order Management Coordinator NA
för 24 dagar sedanMellannivåOperations och administration
Senior Sustainability Engineer
för 25 dagar sedanSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Senior Marketing Manager
för 25 dagar sedanSeniorMarknadsföring och kommunikationTyska krävs
Mechanical Engineer II - Haircare
för 28 dagar sedanMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Datans aktualitet
337 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 03:13 UTC, innehåll 4660107 byte.