RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad för 1 min sedan
Svenska
Logga in

← tillbaka

Toss

63 lediga tjänsterSydkorea

AI och dataMjukvaruproduktföretagIT-andel 25 % av 63 tjänster

Ekonomi och juridik16%
Operations och administration12%
Produkt och design11%
Data och maskininlärning9%
Företagsledning och chefer8%
IT-säkerhet6%
IT-support och administration6%
Övrigt5%
64jobb, senaste 30 dagarna
11nya, senaste 7 dagarna
63unika tjänster (1 annonser vardera)
7publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-14)
592lediga på jobbsidan, oavsett ålder
267medianålder, dagar
27%IT (17)
0%i Europa (0)
0%distans
0%med lön

Storlekssignal: 592 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 2320 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

118
1212
0113
0214
0310
0423
0522
0619
0742
0845
0974
1047

Arbetsplats

Arbetsplats ej angiven64 · 100%

Senioritet

Senior3 · 5%
Staff1 · 2%

Roll

Ekonomi och juridik10 · 16%
Operations och administration8 · 12%
Produkt och design7 · 11%
Data och maskininlärning6 · 9%
Företagsledning och chefer5 · 8%
IT-support och administration4 · 6%
IT-säkerhet4 · 6%
Marknadsföring och kommunikation3 · 5%

Länder

Sydkorea64

Städer

Seoul64

Jobb de senaste 30 dagarna

Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Ekonomi och juridik
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Ekonomi och juridik

IT Governance Manager

för 1 dag sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
IT-support och administration
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Produkt och design
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
IT-säkerhet

Community Specialist

för 1 dag sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗

Data Engineering Specialist

för 2 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Operations och administration

ML Engineer (Growth)

för 3 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Data och maskininlärning

Ads Operations Team Leader

för 4 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Operations och administration

Visual Designer (Product)

för 7 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Produkt och design

ML Engineer (OCR)

för 8 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Data och maskininlärning

Legal Counsel (PDP)

för 8 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Ekonomi och juridik

Security Engineer

för 9 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
IT-säkerhet

고객상담 Manager

för 9 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Företagsledning och chefer

Category MD (가공식품)

för 9 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Hälso- och sjukvård
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Marknadsföring och kommunikation

Fraud Risk Manager

för 9 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Ekonomi och juridik
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Operations och administration

Security Engineer

för 10 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
IT-säkerhetGolangPython
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
SeniorHR och rekrytering
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
SeniorEkonomi och juridik

Privacy Assistant

för 11 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Operations och administration

Internal Auditor (IT)

för 12 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
IT-support och administrationPythonSQL
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗

Internal Auditor (재무)

för 15 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Ekonomi och juridik

Internal Auditor (업무)

för 15 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Ekonomi och juridik
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Produkt och design

Data Analyst (Compliance)

för 17 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Data och maskininlärning

Platform Product Owner (POS)

för 17 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Produkt och design
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Operations och administration
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Ekonomi och juridik

Security Policy Team Leader

för 17 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Strategi, rådgivning och analys
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Produkt och design

Brand Operations Specialist

för 18 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Marknadsföring och kommunikation

Accounting Manager

för 18 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Ekonomi och juridik
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Försäljning

Commerce Partner SLA manager

för 22 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Företagsledning och chefer
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Operations och administration

Commerce Risk & Cost manager

för 22 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Ekonomi och juridik
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
SeniorOperations och administration

General Affairs Manager

för 22 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Företagsledning och chefer

UX Researcher

för 22 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Produkt och design

Marketing Specialist

för 23 dagar sedan
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Marknadsföring och kommunikation
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
Företagsledning och chefer
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
DevOps / SRE / plattform / moln
Toss·AI och data·Seouloriginal ↗
DevOps / SRE / plattform / moln

se alla 64 jobb →

Datans aktualitet

256 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 07:14 UTC, innehåll 7915656 byte.