RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad nyss
Svenska
Logga in
Cette page est disponible en Français.Changer×

← tillbaka

Twist Bioscience

20 lediga tjänster15 % distansUSAKina

Tillverkning och hårdvaraIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 10 % av 20 tjänster

Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik20%
Försäljning15%
Företagsledning och chefer15%
Operations och administration10%
Ekonomi och juridik10%
QA och testning5%
Customer success och support5%
Övrigt10%
20jobb, senaste 30 dagarna
2nya, senaste 7 dagarna
20unika tjänster (1 annonser vardera)
3publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-14)
42lediga på jobbsidan, oavsett ålder
32medianålder, dagar
10%IT (2)
0%i Europa (0)
15%distans
60%med lön

Storlekssignal: 42 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 1346 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

111
120
011
020
031
041
050
061
072
084
0911
1017

Arbetsplats

Arbetsplats ej angiven17 · 85%
Distans3 · 15%

Senioritet

Senior9 · 45%
Staff5 · 25%
Junior3 · 15%
Mellannivå1 · 5%
Ledningsgrupp (C-nivå)1 · 5%

Roll

Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik4 · 20%
Försäljning3 · 15%
Företagsledning och chefer3 · 15%
Operations och administration2 · 10%
Ekonomi och juridik2 · 10%
Mjukvaruutveckling (allmänt)1 · 5%
QA och testning1 · 5%
Customer success och support1 · 5%

Länder

USA18
Kina2

Städer

South San Francisco10
Portland4
Guangzhou2
San Francisco1

Jobb de senaste 30 dagarna

Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - Remoteoriginal ↗
Distansendast USASeniorFörsäljning
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - South San Francisco, CAoriginal ↗
USD 130,7K–192,2K / årSenior

Shipping Coordinator

för 7 dagar sedan
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - South San Francisco, CAoriginal ↗
USD 24–26 / timmeJuniorOperations och administration
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - South San Francisco, CAoriginal ↗
USD 233K–271K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - South San Francisco, CAoriginal ↗
USD 251,3K–265,6K / årStaffEkonomi och juridik
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - South San Francisco, CAoriginal ↗
USD 119K–146,5K / årSeniorEkonomi och juridik

QA Associate II

för 9 dagar sedan
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - Portland, ORoriginal ↗
JuniorQA och testning
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - South San Francisco, CAoriginal ↗
USD 150K–175K / årStaffFöretagsledning och chefer
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - Portland, ORoriginal ↗
SeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - Portland, ORoriginal ↗
JuniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik

Customer Success Specialist

för 15 dagar sedan
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - Remoteoriginal ↗
USD 87K–110K / årDistansendast USAMellannivåCustomer success och support

Manager, Sales - DSPS - WEST

för 16 dagar sedan
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - Remoteoriginal ↗
USD 167K–195K / årDistansendast USAStaffFörsäljning
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - South San Francisco, CAoriginal ↗
USD 224K–289K / årStaffOperations och administration

VP, Global Support

för 16 dagar sedan
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - South San Francisco, CAoriginal ↗
USD 281K–320K / årLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - Portland, ORoriginal ↗
StaffIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik

Sr Bioinformatics Scientist

för 21 dagar sedan
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - South San Francisco, CAoriginal ↗
USD 135K–173K / årSeniorVetenskap och forskning

Sr NGS Sales Specialist - SF

för 21 dagar sedan
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - San Francisco Bay Area, CA (Field-Based Role)original ↗
USD 140K–175K / årSeniorFörsäljning
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·APAC - China, Guangzhouoriginal ↗
SeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·APAC - China, Guangzhouoriginal ↗
SeniorFöretagsledning och chefer
Twist Bioscience·Tillverkning och hårdvara·USA - South San Francisco, CAoriginal ↗

Datans aktualitet

94 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:14 UTC, innehåll 368039 byte.