Zone 5 Technologies
19 lediga tjänsterUSA
Flyg, rymd och försvarIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 21 % av 19 tjänster
Mjukvaruutveckling (allmänt)40%
Hantverk, bygg och produktion20%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik17%
Operations och administration10%
Kreativt arbete, media och text3%
Customer success och support3%
Företagsledning och chefer3%
Övrigt3%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 19 tjänster i sökningen
30jobb, senaste 30 dagarna
7nya, senaste 7 dagarna
19unika tjänster (1.6 annonser vardera)
8publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-08)
77lediga på jobbsidan, oavsett ålder
43medianålder, dagar
40%IT (12)
0%i Europa (0)
0%distans
100%med lön
Storlekssignal: 77 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 676 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven29 · 97%
På plats1 · 3%
Senioritet
Senior18 · 60%
Mellannivå6 · 20%
Junior3 · 10%
Ledningsgrupp (C-nivå)1 · 3%
Roll
Mjukvaruutveckling (allmänt)12 · 40%
Hantverk, bygg och produktion6 · 20%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik5 · 17%
Operations och administration3 · 10%
Företagsledning och chefer1 · 3%
Kreativt arbete, media och text1 · 3%
Customer success och support1 · 3%
Länder
USA30
Städer
San Luis Obispo14
Fort Worth6
Fort Walton Beach5
Paso Robles3
Jobb de senaste 30 dagarna
UAV Avionics Assembler IV
för 9 tim sedanUSD 34–39 / timmeHantverk, bygg och produktion
Sr. Systems Reliability Engineer
för 10 tim sedanUSD 148K–180K / årSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Executive Assistant
för 1 dag sedanUSD 97K–128K / årSeniorOperations och administration
Crew Chief - Flight Test
för 1 dag sedanUSD 80K–115K / årLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer
UAV Avionics Assembler IV
för 2 dagar sedanUSD 34–39 / timmeHantverk, bygg och produktion
Senior Proposal Writer
för 3 dagar sedanUSD 85K–123K / årSeniorKreativt arbete, media och text
Manufacturing Engineer I/II - 2nd Shift
för 4 dagar sedanUSD 93K–120K / årMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Electrical Engineer III/IV
för 7 dagar sedanUSD 131K–161K / årMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Sr. Surface Modeler
för 7 dagar sedanUSD 170K–220K / årPå platsSenior
Production Support Specialist
för 8 dagar sedanUSD 17,5–19,35 / timmeJuniorCustomer success och support
Test & Evaluation Operations Scheduler
för 9 dagar sedanUSD 91K–119K / årSeniorOperations och administration
Electrical Engineer I/II
för 9 dagar sedanUSD 93K–112K / årMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Manufacturing Engineer I/II
för 14 dagar sedanUSD 79K–103K / årMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Loads Engineer - Weapon Performance IV/V
för 14 dagar sedanUSD 145K–182K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)DartMATLABPython
Loads Engineer - Weapon Performance IV/V
för 14 dagar sedanUSD 145K–182K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)DartMATLABPython
Loads Engineer - Weapon Performance IV/V
för 14 dagar sedanUSD 145K–182K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)DartMATLABPython
Loads Engineer - Weapon Performance IV/V
för 14 dagar sedanUSD 160K–194K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)DartMATLABPython
UAV Avionics Assembler II
för 15 dagar sedanUSD 24–29 / timmeMellannivåHantverk, bygg och produktion
UAV Avionics Assembler II
för 15 dagar sedanUSD 24–29 / timmeMellannivåHantverk, bygg och produktion
UAV Avionics Assembler I
för 15 dagar sedanUSD 19–24 / timmeJuniorHantverk, bygg och produktion
UAV Avionics Assembler I
för 15 dagar sedanUSD 19–24 / timmeJuniorHantverk, bygg och produktion
Lead MDAO Engineer - Weapon Performance
för 15 dagar sedanUSD 149K–182K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)C++MATLABPython
Lead MDAO Engineer - Weapon Performance
för 15 dagar sedanUSD 149K–182K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)C++MATLABPython
Lead MDAO Engineer - Weapon Performance
för 15 dagar sedanUSD 149K–182K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)C++MATLABPython
Lead MDAO Engineer - Weapon Performance
för 15 dagar sedanUSD 161K–193K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)C++MATLABPython
Lead CFD Engineer - Weapon Performance
för 17 dagar sedanUSD 149K–182K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)MATLABPython
Lead CFD Engineer - Weapon Performance
för 17 dagar sedanUSD 149K–182K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)MATLABPython
Lead CFD Engineer - Weapon Performance
för 17 dagar sedanUSD 149K–182K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)MATLABPython
Lead CFD Engineer - Weapon Perfomance
för 17 dagar sedanUSD 161K–238K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)MATLABPython
Office Manager - DFW
för 25 dagar sedanUSD 84K–112K / årSeniorOperations och administration
Datans aktualitet
94 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:15 UTC, innehåll 2272808 byte.