Agility Robotics
29 lediga tjänster14 % distansUSA
Tillverkning och hårdvaraIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 17 % av 29 tjänster
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik24%
Mjukvaruutveckling (allmänt)17%
Operations och administration14%
Ekonomi och juridik10%
Företagsledning och chefer7%
Försäljning3%
Marknadsföring och kommunikation3%
Övrigt10%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 29 tjänster i sökningen
29jobb, senaste 30 dagarna
4nya, senaste 7 dagarna
29unika tjänster (1 annonser vardera)
6publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-01)
70lediga på jobbsidan, oavsett ålder
52medianålder, dagar
17%IT (5)
0%i Europa (0)
14%distans
100%med lön
Storlekssignal: 70 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 267 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Hybrid16 · 55%
På plats9 · 31%
Distans4 · 14%
Senioritet
Senior14 · 48%
Mellannivå5 · 17%
Staff4 · 14%
Junior1 · 3%
Roll
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik7 · 24%
Operations och administration5 · 17%
Mjukvaruutveckling (allmänt)5 · 17%
Ekonomi och juridik3 · 10%
Företagsledning och chefer2 · 7%
HR och rekrytering1 · 3%
Marknadsföring och kommunikation1 · 3%
Customer success och support1 · 3%
Länder
USA26
Städer
Fremont16
Pittsburgh10
Salem6
Jobb de senaste 30 dagarna
Logistics Specialist
för 8 tim sedanUSD 80K–104K / årPå platsMellannivåOperations och administration
Manager, Accounts Payable
för 2 dagar sedanUSD 111K–174K / årHybridStaffEkonomi och juridik
Maintenance & Repair Technician
för 2 dagar sedanUSD 35–46 / timmePå platsIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Payroll Specialist
för 2 dagar sedanUSD 58K–91K / årHybridMellannivåHR och rekrytering
Mechanical Engineer II
för 7 dagar sedanUSD 108K–140K / årHybridMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Senior Demand Generation & Campaign Strategy Manager
för 7 dagar sedanUSD 123K–192K / årDistansSeniorMarknadsföring och kommunikation
Senior Supply Planner - Raw Components
för 8 dagar sedanUSD 112K–146K / årPå platsSeniorOperations och administration
Global Supply Manager - PCBA
för 8 dagar sedanUSD 145K–189K / årHybridFöretagsledning och chefer
Global Supply Manager - Cable Harness
för 8 dagar sedanUSD 145K–189K / årHybridFöretagsledning och chefer
Buyer
för 8 dagar sedanUSD 65K–84K / årPå platsOperations och administration
Buyer II
för 8 dagar sedanUSD 81K–105K / årPå platsMellannivåOperations och administration
Senior Deployment Specialist
för 9 dagar sedanUSD 83K–108K / årDistansendast USASenior
Senior Technical Support Specialist
för 9 dagar sedanUSD 88K–114K / årPå platsSeniorCustomer success och support
Senior Enterprise Applications Developer
för 14 dagar sedanUSD 121K–190K / årHybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)JavaScript
Firmware Manager
för 15 dagar sedanUSD 198K–257K / årHybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)C++
Senior Robot Test Operations Manager
för 18 dagar sedanUSD 136K–176K / årPå platsSeniorOperations och administration
Director of Engineering, Fleet Applications
för 18 dagar sedanUSD 236K–369K / årHybridStaffMjukvaruutveckling (allmänt)
Robotics Software Engineer I/II
för 21 dagar sedanUSD 114K–148K / årPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Manager, FP&A
för 21 dagar sedanUSD 118K–185K / årHybridStaffEkonomi och juridik
Senior Hardware Reliability Engineer
för 22 dagar sedanUSD 170K–221K / årHybridSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Staff Hardware Technical Program Manager
för 22 dagar sedanUSD 201K–261K / årHybridSeniorProjekt- och programledning
AP Associate
för 22 dagar sedanUSD 48K–74K / årHybridJunior
Staff Robotics Architect - Electrical Hardware
för 22 dagar sedanUSD 217K–281K / årHybridStaffIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Mechanical Drafter
för 22 dagar sedanUSD 106K–138K / årHybridSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Strategic Account Manager
för 22 dagar sedanUSD 136K–212K / årDistansSeniorFörsäljning
PCB Layout and Interconnect Engineer
för 23 dagar sedanUSD 137K–179K / årDistansIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Senior AI Software Engineer, Perception
för 23 dagar sedanUSD 197K–307K / årHybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Data Collection Manager
för 25 dagar sedanUSD 168K–219K / årPå platsSeniorEkonomi och juridik
Senior Triage & RCA Engineer
för 29 dagar sedanUSD 168K–218K / årHybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)PythonSQL
Datans aktualitet
93 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:23 UTC, innehåll 1258959 byte.