RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad nyss
Svenska
Logga in
Denne side findes på Dansk.Skift×

← tillbaka

AKQA

8 lediga tjänsterUSATysklandFrankrike

Okänd branschIcke-teknikföretagIT-andel 0 % av 8 tjänster

Kreativt arbete, media och text38%
Strategi, rådgivning och analys25%
Försäljning12%
Marknadsföring och kommunikation12%
Projekt- och programledning12%
8jobb, senaste 30 dagarna
2nya, senaste 7 dagarna
8unika tjänster (1 annonser vardera)
2publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-11)
31lediga på jobbsidan, oavsett ålder
51medianålder, dagar
0%IT (0)
38%i Europa (3)
0%distans
38%med lön

Storlekssignal: 31 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 344 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

111
120
010
020
032
040
052
062
074
083
0910
107

Arbetsplats

Arbetsplats ej angiven8 · 100%

Senioritet

Staff5 · 62%
Senior3 · 38%

Roll

Kreativt arbete, media och text3 · 38%
Strategi, rådgivning och analys2 · 25%
Marknadsföring och kommunikation1 · 12%
Projekt- och programledning1 · 12%
Försäljning1 · 12%

Länder

USA4
Tyskland1
Frankrike1
Australien1
Storbritannien1

Städer

New York City3
Berlin1
Paris1
Melbourne1
Sydney1
Seattle1
London1

Jobb de senaste 30 dagarna

USD 75–85 / timmeSeniorMarknadsföring och kommunikation

Senior Project Manager

för 3 dagar sedan
SeniorProjekt- och programledning

Senior Art Director

för 8 dagar sedan
StaffKreativt arbete, media och text

Senior Designer - Freelance

för 12 dagar sedan
AKQA·New York original ↗
USD 2 600–3 000SeniorKreativt arbete, media och text
USD 5 000–6 000StaffStrategi, rådgivning och analys
AKQA·Melbourne, Sydneyoriginal ↗
StaffStrategi, rådgivning och analys

Group Account Director

för 18 dagar sedan
StaffFörsäljning
StaffKreativt arbete, media och text

Datans aktualitet

20 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:23 UTC, innehåll 284093 byte.