AKQA
8 lediga tjänsterUSATysklandFrankrike
Okänd branschIcke-teknikföretagIT-andel 0 % av 8 tjänster
Kreativt arbete, media och text38%
Strategi, rådgivning och analys25%
Försäljning12%
Marknadsföring och kommunikation12%
Projekt- och programledning12%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 8 tjänster i sökningen
8jobb, senaste 30 dagarna
2nya, senaste 7 dagarna
8unika tjänster (1 annonser vardera)
2publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-11)
31lediga på jobbsidan, oavsett ålder
51medianålder, dagar
0%IT (0)
38%i Europa (3)
0%distans
38%med lön
Storlekssignal: 31 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 344 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven8 · 100%
Senioritet
Staff5 · 62%
Senior3 · 38%
Roll
Kreativt arbete, media och text3 · 38%
Strategi, rådgivning och analys2 · 25%
Marknadsföring och kommunikation1 · 12%
Projekt- och programledning1 · 12%
Försäljning1 · 12%
Länder
USA4
Tyskland1
Frankrike1
Australien1
Storbritannien1
Städer
New York City3
Berlin1
Paris1
Melbourne1
Sydney1
Seattle1
London1
Jobb de senaste 30 dagarna
Senior Content Strategist - Freelance
för 3 dagar sedanUSD 75–85 / timmeSeniorMarknadsföring och kommunikation
Senior Project Manager
för 3 dagar sedanSeniorProjekt- och programledning
Senior Art Director
för 8 dagar sedanStaffKreativt arbete, media och text
Senior Designer - Freelance
för 12 dagar sedanUSD 2 600–3 000SeniorKreativt arbete, media och text
Group Strategy Director - Freelance
för 12 dagar sedanUSD 5 000–6 000StaffStrategi, rådgivning och analys
Strategy Director, CRM & Loyalty
för 17 dagar sedanStaffStrategi, rådgivning och analys
Group Account Director
för 18 dagar sedanStaffFörsäljning
Creative Director (Copywriter)
för 24 dagar sedanStaffKreativt arbete, media och text
Datans aktualitet
20 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:23 UTC, innehåll 284093 byte.