RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad nyss
Svenska
Logga in
Diese Seite ist auf Deutsch verfügbar.Wechseln×

← tillbaka

CompTech Computer Technologies

8 lediga tjänsterUSA

Konsulting, byråer och företagstjänsterTekniktjänster / byrå / konsultbolagIT-andel 75 % av 8 tjänster

IT-support och administration38%
DevOps / SRE / plattform / moln25%
Hantverk, bygg och produktion12%
Mjukvaruutveckling (allmänt)12%
Strategi, rådgivning och analys12%
8jobb, senaste 30 dagarna
4nya, senaste 7 dagarna
8unika tjänster (1 annonser vardera)
2publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-20)
10lediga på jobbsidan, oavsett ålder
17medianålder, dagar
75%IT (6)
0%i Europa (0)
0%distans
88%med lön

Storlekssignal: 10 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 156 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
120
010
020
030
040
051
060
070
080
092
107

Arbetsplats

Arbetsplats ej angiven8 · 100%

Senioritet

Mellannivå2 · 25%
Senior1 · 12%

Roll

IT-support och administration3 · 38%
DevOps / SRE / plattform / moln2 · 25%
Hantverk, bygg och produktion1 · 12%
Strategi, rådgivning och analys1 · 12%
Mjukvaruutveckling (allmänt)1 · 12%

Länder

USA7

Städer

Pensacola1
Corpus Christi1
Dayton1
Huntsville1
San Antonio1

Jobb de senaste 30 dagarna

CompTech Computer Technologies·Konsulting, byråer och företagstjänster·Pensacola, FLoriginal ↗
USD 24,05 / timmeIT-support och administration
CompTech Computer Technologies·Konsulting, byråer och företagstjänster·Fort Belvoir, VAoriginal ↗
USD 90K–100K / årDevOps / SRE / plattform / moln

Computer Operator

för 3 dagar sedan
CompTech Computer Technologies·Konsulting, byråer och företagstjänster·Fort Belvoir, VAoriginal ↗
Hantverk, bygg och produktion
CompTech Computer Technologies·Konsulting, byråer och företagstjänster·Corpus Christi, TXoriginal ↗
USD 20,88 / timmeIT-support och administration
CompTech Computer Technologies·Konsulting, byråer och företagstjänster·Fort Hoodoriginal ↗
USD 85K–95K / årMellannivåDevOps / SRE / plattform / moln
CompTech Computer Technologies·Konsulting, byråer och företagstjänster·Dayton, Ohio (WPAFB) original ↗
USD 70K–75K / årStrategi, rådgivning och analys
CompTech Computer Technologies·Konsulting, byråer och företagstjänster·Redstone Arsenal (FAHC), Huntsville, Alabama original ↗
USD 95K–100K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
CompTech Computer Technologies·Konsulting, byråer och företagstjänster·San Antonio, TXoriginal ↗
USD 60K–64K / årMellannivåIT-support och administration

Datans aktualitet

99 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 11:16 UTC, innehåll 121905 byte.