CompTech Computer Technologies
8 lediga tjänsterUSA
Konsulting, byråer och företagstjänsterTekniktjänster / byrå / konsultbolagIT-andel 75 % av 8 tjänster
IT-support och administration38%
DevOps / SRE / plattform / moln25%
Hantverk, bygg och produktion12%
Mjukvaruutveckling (allmänt)12%
Strategi, rådgivning och analys12%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 8 tjänster i sökningen
8jobb, senaste 30 dagarna
4nya, senaste 7 dagarna
8unika tjänster (1 annonser vardera)
2publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-20)
10lediga på jobbsidan, oavsett ålder
17medianålder, dagar
75%IT (6)
0%i Europa (0)
0%distans
88%med lön
Storlekssignal: 10 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 156 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven8 · 100%
Senioritet
Mellannivå2 · 25%
Senior1 · 12%
Roll
IT-support och administration3 · 38%
DevOps / SRE / plattform / moln2 · 25%
Hantverk, bygg och produktion1 · 12%
Strategi, rådgivning och analys1 · 12%
Mjukvaruutveckling (allmänt)1 · 12%
Länder
USA7
Städer
Pensacola1
Corpus Christi1
Dayton1
Huntsville1
San Antonio1
Jobb de senaste 30 dagarna
IT Service Desk Specialist - Level I
för 15 tim sedanUSD 24,05 / timmeIT-support och administration
Telecommunications Network Engineer ** Active Top Secret Security Clearance Required**
för 2 dagar sedanUSD 90K–100K / årDevOps / SRE / plattform / moln
Computer Operator
för 3 dagar sedanHantverk, bygg och produktion
IT Service Desk Specialist I
för 3 dagar sedanUSD 20,88 / timmeIT-support och administration
Systems Administrator - Level III
för 14 dagar sedanUSD 85K–95K / årMellannivåDevOps / SRE / plattform / moln
IAM Access Management Analyst
för 17 dagar sedanUSD 70K–75K / årStrategi, rådgivning och analys
Application Programmer - Level III
för 18 dagar sedanUSD 95K–100K / årSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
IT Service Desk Specialist III
för 25 dagar sedanUSD 60K–64K / årMellannivåIT-support och administration
Datans aktualitet
99 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 11:16 UTC, innehåll 121905 byte.