ClinChoice
17 lediga tjänster55 % distansUSAKanadaIndien
Bioteknik, läkemedel och medicinteknikIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 29 % av 17 tjänster
Vetenskap och forskning25%
Ekonomi och juridik20%
Mjukvaruutveckling (allmänt)20%
Strategi, rådgivning och analys15%
Hälso- och sjukvård10%
HR och rekrytering5%
IT-support och administration5%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 17 tjänster i sökningen
20jobb, senaste 30 dagarna
4nya, senaste 7 dagarna
17unika tjänster (1.2 annonser vardera)
5publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-15)
51lediga på jobbsidan, oavsett ålder
45medianålder, dagar
25%IT (5)
30%i Europa (6)
55%distans
15%med lön
Storlekssignal: 51 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 977 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Distans11 · 55%
Arbetsplats ej angiven7 · 35%
Hybrid2 · 10%
Senioritet
Senior12 · 60%
Staff5 · 25%
Junior2 · 10%
Roll
Vetenskap och forskning5 · 25%
Mjukvaruutveckling (allmänt)4 · 20%
Ekonomi och juridik4 · 20%
Strategi, rådgivning och analys3 · 15%
Hälso- och sjukvård2 · 10%
HR och rekrytering1 · 5%
IT-support och administration1 · 5%
Länder
USA4
Kanada3
Indien3
Storbritannien2
Armenien1
Filippinerna1
Mexiko1
Rumänien1
Städer
Bengaluru3
Yerevan1
Pasig City1
Mississauga1
Jobb de senaste 30 dagarna
Data Manager Consultant (Remote)
för 16 tim sedanDistansStrategi, rådgivning och analys
HybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Associate, Regulatory Affairs Consultant
för 1 dag sedanUSD 20–23 / timmeHybridJuniorEkonomi och juridik
Associate, Medical Writing (MD)
för 5 dagar sedanJuniorHälso- och sjukvård
Distansendast USASeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Senior Statistical Programmer/Analyst Consultant (Need solid oncology background) Remote in US
för 8 dagar sedanDistansendast USASeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Senior/Principal Statistician Consultant --TA - Oncology (Remote)
för 8 dagar sedanDistansStaffVetenskap och forskning
Strategist / Senior Strategist - Regulatory Affairs
för 9 dagar sedanSeniorEkonomi och juridik
Senior Accountant
för 9 dagar sedanSeniorEkonomi och juridik
2027 Hiring Opportunities – Senior/Principal Statistician Consultant (Remote in UK- Outside IR35)
för 10 dagar sedanDistansendast StorbritannienStaffVetenskap och forskning
2027 Hiring Opportunities – Senior/Principal Statistician Consultant (Remote in EU)
för 10 dagar sedanDistansStaffVetenskap och forskning
2027 Hiring Opportunities – Senior/Principal Statistical Programming(Remote in UK-Outside IR35)
för 16 dagar sedanDistansendast StorbritannienStaffVetenskap och forskningFranska krävs
2027 Hiring Opportunities – Senior/Principal Statistical Programming(Remote in EU)
för 16 dagar sedanDistansStaffVetenskap och forskningFranska krävs
Sr. RA Associate Consultant
för 17 dagar sedanCAD 40–44 / timmeDistansSeniorStrategi, rådgivning och analys
Sr. RA Associate Consultant
för 17 dagar sedanDistansSeniorStrategi, rådgivning och analys
Senior Clinical Project Manager
för 21 dagar sedanSeniorHälso- och sjukvård
Senior Statistical Programmer Analyst - Permanent Role_Canada
för 24 dagar sedanCAD 80K–95K / årDistansSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Senior Assistant - Talent Acquisition
för 25 dagar sedanSeniorHR och rekrytering
ERP Systems Manager
för 25 dagar sedanSeniorIT-support och administration
Senior Strategist - Regulatory Affairs (CMC)
för 29 dagar sedanSeniorEkonomi och juridik
Datans aktualitet
101 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 13:10 UTC, innehåll 656924 byte.