RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad nyss
Svenska
Logga in
Esta página está disponible en Español.Cambiar×

← tillbaka

ClinChoice

17 lediga tjänster55 % distansUSAKanadaIndien

Bioteknik, läkemedel och medicinteknikIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 29 % av 17 tjänster

Vetenskap och forskning25%
Ekonomi och juridik20%
Mjukvaruutveckling (allmänt)20%
Strategi, rådgivning och analys15%
Hälso- och sjukvård10%
HR och rekrytering5%
IT-support och administration5%
20jobb, senaste 30 dagarna
4nya, senaste 7 dagarna
17unika tjänster (1.2 annonser vardera)
5publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-15)
51lediga på jobbsidan, oavsett ålder
45medianålder, dagar
25%IT (5)
30%i Europa (6)
55%distans
15%med lön

Storlekssignal: 51 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 977 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
121
010
020
035
043
050
062
072
089
0910
1016

Arbetsplats

Distans11 · 55%
Arbetsplats ej angiven7 · 35%
Hybrid2 · 10%

Senioritet

Senior12 · 60%
Staff5 · 25%
Junior2 · 10%

Roll

Vetenskap och forskning5 · 25%
Mjukvaruutveckling (allmänt)4 · 20%
Ekonomi och juridik4 · 20%
Strategi, rådgivning och analys3 · 15%
Hälso- och sjukvård2 · 10%
HR och rekrytering1 · 5%
IT-support och administration1 · 5%

Länder

USA4
Kanada3
Indien3
Storbritannien2
Armenien1
Filippinerna1
Mexiko1
Rumänien1

Städer

Bengaluru3
Yerevan1
Pasig City1
Mississauga1

Jobb de senaste 30 dagarna

ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·European Unionoriginal ↗
DistansStrategi, rådgivning och analys
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·United Statesoriginal ↗
HybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·Canadaoriginal ↗
USD 20–23 / timmeHybridJuniorEkonomi och juridik
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·Yerevan, Armeniaoriginal ↗
JuniorHälso- och sjukvård
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·United Statesoriginal ↗
Distansendast USASeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·United Statesoriginal ↗
Distansendast USASeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·United Statesoriginal ↗
DistansStaffVetenskap och forskning
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·Bengaluru, Karnataka, Indiaoriginal ↗
SeniorEkonomi och juridik

Senior Accountant

för 9 dagar sedan
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·Pasig, Philippinesoriginal ↗
SeniorEkonomi och juridik
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·United Kingdomoriginal ↗
Distansendast StorbritannienStaffVetenskap och forskning
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·European Unionoriginal ↗
DistansStaffVetenskap och forskning
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·United Kingdomoriginal ↗
Distansendast StorbritannienStaffVetenskap och forskningFranska krävs
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·European Union original ↗
DistansStaffVetenskap och forskningFranska krävs

Sr. RA Associate Consultant

för 17 dagar sedan
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·Canadaoriginal ↗
CAD 40–44 / timmeDistansSeniorStrategi, rådgivning och analys

Sr. RA Associate Consultant

för 17 dagar sedan
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·Mexicooriginal ↗
DistansSeniorStrategi, rådgivning och analys
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·Romania original ↗
SeniorHälso- och sjukvård
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik· Mississauga, Ontario, Canadaoriginal ↗
CAD 80K–95K / årDistansSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·Bengaluru, India original ↗
SeniorHR och rekrytering

ERP Systems Manager

för 25 dagar sedan
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·Bengaluru, Indiaoriginal ↗
SeniorIT-support och administration
ClinChoice·Bioteknik, läkemedel och medicinteknik·City, State/County - Country original ↗
SeniorEkonomi och juridik

Datans aktualitet

101 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 13:10 UTC, innehåll 656924 byte.