Correlation One
8 lediga tjänster100 % distans
AI och dataIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 12 % av 8 tjänster
Operations och administration38%
Kreativt arbete, media och text25%
Försäljning12%
IT-säkerhet12%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik12%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 8 tjänster i sökningen
8jobb, senaste 30 dagarna
4nya, senaste 7 dagarna
8unika tjänster (1 annonser vardera)
2publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-22)
20lediga på jobbsidan, oavsett ålder
105medianålder, dagar
12%IT (1)
0%i Europa (0)
100%distans
12%med lön
Storlekssignal: 20 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 637 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Distans8 · 100%
Senioritet
Senior3 · 38%
Staff2 · 25%
Roll
Operations och administration3 · 38%
Kreativt arbete, media och text2 · 25%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik1 · 12%
IT-säkerhet1 · 12%
Försäljning1 · 12%
Länder
inga data
Städer
inga data
Jobb de senaste 30 dagarna
Lead Instructor: Data Center Technician
för 18 tim sedanDistansSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Lead Instructor: Operations Leadership
för 1 dag sedanDistansSeniorOperations och administration
Lead Instructor: Cybersecurity
för 1 dag sedanDistansSeniorIT-säkerhet
Manager, Alumni Engagement & Operations
för 2 dagar sedanDistansStaffOperations och administration
Director of Client Partnerships
för 11 dagar sedanUSD 145K–175K / årDistansStaffFörsäljning
Learning Designer
för 11 dagar sedanDistansKreativt arbete, media och text
Japanese Translation Editor (Part-time, contract)
för 14 dagar sedanDistansKreativt arbete, media och text
Operations Analyst
för 23 dagar sedanDistansOperations och administration
Datans aktualitet
41 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 12:10 UTC, innehåll 218074 byte.