Helsing
30 lediga tjänsterTysklandStorbritannienUSA
Flyg, rymd och försvarIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 37 % av 30 tjänster
Operations och administration23%
DevOps / SRE / plattform / moln20%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik13%
QA och testning7%
IT-support och administration7%
Produkt och design7%
Företagsledning och chefer7%
Övrigt3%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 30 tjänster i sökningen
30jobb, senaste 30 dagarna
8nya, senaste 7 dagarna
30unika tjänster (1 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-01)
160lediga på jobbsidan, oavsett ålder
79medianålder, dagar
37%IT (11)
87%i Europa (26)
0%distans
3%med lön
Storlekssignal: 160 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 1320 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven26 · 87%
Hybrid4 · 13%
Senioritet
Senior9 · 30%
Junior2 · 7%
Staff1 · 3%
Roll
Operations och administration7 · 23%
DevOps / SRE / plattform / moln6 · 20%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik4 · 13%
Företagsledning och chefer2 · 7%
Produkt och design2 · 7%
IT-support och administration2 · 7%
QA och testning2 · 7%
Försäljning1 · 3%
Länder
Tyskland20
Storbritannien6
USA4
Frankrike3
Städer
Munich20
London6
Berlin4
Paris3
Martinsburg3
Washington2
Jobb de senaste 30 dagarna
Senior Studio Design Engineer
för 22 tim sedanSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Systems Engineer - Land
för 1 dag sedanDevOps / SRE / plattform / molnFranska krävsPython
(Junior) Customs Manager
för 1 dag sedanJuniorFöretagsledning och cheferTyska krävs
Environmental Engineer
för 1 dag sedanIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Head of Flight Test Management / Senior Flight Test Manager
för 4 dagar sedanStaffFöretagsledning och cheferTyska krävsSpanska krävs
Lagermitarbeiter (m/w/d)
för 4 dagar sedanOperations och administrationTyska krävsDE
Senior Programme Manager - International Business Development Air
för 4 dagar sedanSeniorFörsäljningTyska krävs
Configuration & BOM Engineer
för 4 dagar sedanHybridMjukvaruutveckling (allmänt)PythonSQL
Facility Coordinator
för 11 dagar sedanOperations och administration
(Senior) Programme Manager - Military Exercises
för 11 dagar sedanSeniorProjekt- och programledningTyska krävs
Senior Product Graphic Designer
för 11 dagar sedanSeniorProdukt och design
Communications Intern
för 14 dagar sedanJuniorMarknadsföring och kommunikationFranska krävs
Product Manager – Perception & Sensor Fusion
för 16 dagar sedanProdukt och design
Lead Systems Engineer - LO Calculations & Supplier Parts
för 17 dagar sedanSeniorDevOps / SRE / plattform / moln
Lead IT Engineer
för 17 dagar sedanSeniorIT-support och administration
Front Office Coordinator / Guest Service Agent (m/w/d)
för 18 dagar sedanEUR 2 500Operations och administrationTyska krävsDE
Procurement Project Manager – UK
för 19 dagar sedanOperations och administration
Legal Counsel IT & Privacy
för 19 dagar sedanIT-support och administration
Logistics Manager
för 22 dagar sedanOperations och administrationTyska krävs
Systems Engineer - Armament Control System Testing
för 23 dagar sedanDevOps / SRE / plattform / molnTyska krävsMATLAB
Systems Engineer - Low Observability Testing
för 23 dagar sedanDevOps / SRE / plattform / molnTyska krävs
Systems Engineer - Armament Control System
för 23 dagar sedanDevOps / SRE / plattform / molnMATLAB
Systems Engineer - Weapon Integration
för 23 dagar sedanDevOps / SRE / plattform / moln
Test Engineer - Ground
för 24 dagar sedanQA och testning
Test Engineer - Environment
för 24 dagar sedanQA och testning
Supply Chain and Procurement Manager
för 25 dagar sedanHybridOperations och administration
Senior Manufacturing Engineer
för 25 dagar sedanHybridSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Senior Quality Engineer
för 25 dagar sedanHybridSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Workplace Planning Lead
för 29 dagar sedanSeniorOperations och administration
Mitarbeiter/in im internen Werk-und Objektschutz
för 29 dagar sedanTyska krävsDE
Datans aktualitet
275 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 15:14 UTC, innehåll 3496136 byte.