RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad nyss
Svenska
Logga in
Táto stránka je dostupná v jazyku: Slovenčina.Prepnúť×

← tillbaka

Helsing

30 lediga tjänsterTysklandStorbritannienUSA

Flyg, rymd och försvarIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 37 % av 30 tjänster

Operations och administration23%
DevOps / SRE / plattform / moln20%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik13%
QA och testning7%
IT-support och administration7%
Produkt och design7%
Företagsledning och chefer7%
Övrigt3%
30jobb, senaste 30 dagarna
8nya, senaste 7 dagarna
30unika tjänster (1 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-01)
160lediga på jobbsidan, oavsett ålder
79medianålder, dagar
37%IT (11)
87%i Europa (26)
0%distans
3%med lön

Storlekssignal: 160 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 1320 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
127
010
027
033
043
0515
0619
0711
0826
0934
1023

Arbetsplats

Arbetsplats ej angiven26 · 87%
Hybrid4 · 13%

Senioritet

Senior9 · 30%
Junior2 · 7%
Staff1 · 3%

Roll

Operations och administration7 · 23%
DevOps / SRE / plattform / moln6 · 20%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik4 · 13%
Företagsledning och chefer2 · 7%
Produkt och design2 · 7%
IT-support och administration2 · 7%
QA och testning2 · 7%
Försäljning1 · 3%

Länder

Tyskland20
Storbritannien6
USA4
Frankrike3

Städer

Munich20
London6
Berlin4
Paris3
Martinsburg3
Washington2

Jobb de senaste 30 dagarna

Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
SeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik

Systems Engineer - Land

för 1 dag sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Parisoriginal ↗
DevOps / SRE / plattform / molnFranska krävsPython

(Junior) Customs Manager

för 1 dag sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munich - Berlin - London - Parisoriginal ↗
JuniorFöretagsledning och cheferTyska krävs

Environmental Engineer

för 1 dag sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Londonoriginal ↗
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
StaffFöretagsledning och cheferTyska krävsSpanska krävs

Lagermitarbeiter (m/w/d)

för 4 dagar sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
Operations och administrationTyska krävsDE
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
SeniorFörsäljningTyska krävs
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Washington, DCoriginal ↗
HybridMjukvaruutveckling (allmänt)PythonSQL

Facility Coordinator

för 11 dagar sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
Operations och administration
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
SeniorProjekt- och programledningTyska krävs
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
SeniorProdukt och design

Communications Intern

för 14 dagar sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Parisoriginal ↗
JuniorMarknadsföring och kommunikationFranska krävs
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
Produkt och design
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
SeniorDevOps / SRE / plattform / moln

Lead IT Engineer

för 17 dagar sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munich - Berlin - Londonoriginal ↗
SeniorIT-support och administration
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
EUR 2 500Operations och administrationTyska krävsDE
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Londonoriginal ↗
Operations och administration

Legal Counsel IT & Privacy

för 19 dagar sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munich - Berlinoriginal ↗
IT-support och administration

Logistics Manager

för 22 dagar sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
Operations och administrationTyska krävs
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
DevOps / SRE / plattform / molnTyska krävsMATLAB
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
DevOps / SRE / plattform / molnTyska krävs
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
DevOps / SRE / plattform / molnMATLAB
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
DevOps / SRE / plattform / moln

Test Engineer - Ground

för 24 dagar sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·London, England, United Kingdomoriginal ↗
QA och testning

Test Engineer - Environment

för 24 dagar sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·London, England, United Kingdomoriginal ↗
QA och testning
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Martinsburg, WV; Washington, DCoriginal ↗
HybridOperations och administration
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Martinsburg, WVoriginal ↗
HybridSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik

Senior Quality Engineer

för 25 dagar sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Martinsburg, WVoriginal ↗
HybridSeniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik

Workplace Planning Lead

för 29 dagar sedan
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munich - Berlinoriginal ↗
SeniorOperations och administration
Helsing·Flyg, rymd och försvar·Munichoriginal ↗
Tyska krävsDE

Datans aktualitet

275 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 15:14 UTC, innehåll 3496136 byte.