Monks
102 lediga tjänster15 % distansUSAMexikoAustralien
AI och dataIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 12 % av 102 tjänster
Kreativt arbete, media och text34%
Marknadsföring och kommunikation19%
Strategi, rådgivning och analys11%
Försäljning8%
Data och maskininlärning5%
Företagsledning och chefer5%
Projekt- och programledning3%
Övrigt5%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 102 tjänster i sökningen
131jobb, senaste 30 dagarna
24nya, senaste 7 dagarna
102unika tjänster (1.3 annonser vardera)
12publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-15)
355lediga på jobbsidan, oavsett ålder
38medianålder, dagar
11%IT (14)
7%i Europa (9)
15%distans
37%med lön
Storlekssignal: 355 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 592 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven58 · 44%
Hybrid47 · 36%
Distans19 · 15%
På plats7 · 5%
Senioritet
Senior50 · 38%
Staff37 · 28%
Mellannivå12 · 9%
Junior2 · 2%
Ledningsgrupp (C-nivå)2 · 2%
Roll
Kreativt arbete, media och text45 · 34%
Marknadsföring och kommunikation25 · 19%
Strategi, rådgivning och analys14 · 11%
Försäljning11 · 8%
Data och maskininlärning7 · 5%
Företagsledning och chefer6 · 5%
Projekt- och programledning4 · 3%
Produkt och design2 · 2%
Länder
USA39
Mexiko22
Australien15
Argentina12
Brasilien11
Kanada10
Indien4
Storbritannien3
Städer
Mexico City22
Sydney13
Buenos Aires12
Toronto7
San Francisco7
Los Angeles6
Denver4
Chicago3
Jobb de senaste 30 dagarna
Senior Post Producer
för 9 tim sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Senior Account Director
för 17 tim sedanStaffFörsäljningTyska krävs
Account Manager
för 1 dag sedanMellannivåFörsäljningItalienska krävs
Account Executive
för 1 dag sedanJuniorFörsäljningItalienska krävs
Associate Director, SEM (Remote)
för 1 dag sedanUSD 105K–118K / årDistansStaffMarknadsföring och kommunikation
Associate Director, SEM (Remote)
för 1 dag sedanUSD 105K–118K / årDistansStaffMarknadsföring och kommunikation
Associate Director, SEM
för 1 dag sedanCAD 145K–165K / årHybridStaffMarknadsföring och kommunikation
Associate Director, SEM
för 1 dag sedanUSD 105K–118K / årHybridStaffMarknadsföring och kommunikation
AI Product Owner
för 2 dagar sedanHybridProdukt och design
Senior Manager, Media Strategy
för 2 dagar sedanCAD 85K–105K / årHybridStaffStrategi, rådgivning och analys
Semi-Senior Designer
för 2 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
IT Office Support
för 3 dagar sedanUSD 70K / årPå platsIT-support och administration
Senior Motion Artist/Edit - Temporary
för 3 dagar sedanUSD 80–100 / timmePå platsSeniorKreativt arbete, media och text
Embedded Senior Project Manager - FTC
för 3 dagar sedanHybridSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Embedded MidWeight Project Manager - FTC
för 3 dagar sedanHybridMjukvaruutveckling (allmänt)
Senior Data Engineer
för 4 dagar sedanSeniorData och maskininlärningPythonSQL
[Campus Monks] Estágio em Design
för 4 dagar sedanDistansPT
Senior Designer
för 4 dagar sedanHybridSeniorKreativt arbete, media och text
Technical Lead (hands on)
för 4 dagar sedanDistansSenior
Executive Producer
för 4 dagar sedanUSD 170K–190K / årPå platsSeniorKreativt arbete, media och text
Sr. Technical Writer
för 4 dagar sedanUSD 3 000–3 500På platsSeniorKreativt arbete, media och text
Producer - Experience
för 4 dagar sedanCAD 80K–90K / årHybridSeniorKreativt arbete, media och text
Creative Techonologist
för 4 dagar sedanUSD 115K–145K / årHybridKreativt arbete, media och text
Senior Technical Writer
för 5 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Senior Designer - Temporary
för 7 dagar sedanUSD 70–80 / timmePå platsSeniorKreativt arbete, media och text
[Soul Monks] Jovem Aprendiz | Vaga Afirmativa para Pessoas Trans & Não-binárias | São Paulo
för 7 dagar sedanPT
[Soul Monks] Jovem Aprendiz | Vaga Afirmativa para Pessoas Trans & Não-binárias | São Carlos
för 7 dagar sedanPT
Strategy Director
för 7 dagar sedanStaffStrategi, rådgivning och analysNederländska krävs
Strategist
för 7 dagar sedanSeniorStrategi, rådgivning och analys
Network Analyst
för 7 dagar sedanStrategi, rådgivning och analys
Sr Designer Freelance
för 8 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och textSpanska krävs
Performance Media Specialist
för 8 dagar sedanDistansMarknadsföring och kommunikationPT
VP, Group Account Director
för 8 dagar sedanUSD 175K–230K / årLedningsgrupp (C-nivå)Försäljning
Senior Motion Artist
för 8 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Senior Designer
för 8 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Design Director
för 9 dagar sedanUSD 135K–145K / årPå platsStaffKreativt arbete, media och text
Senior Project Manager / Producer
för 9 dagar sedanUSD 115K–129K / årPå platsSeniorKreativt arbete, media och text
Group Head, Copy
för 9 dagar sedanFöretagsledning och chefer
Freelance Senior Technical Writer
för 9 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Senior Technical Writer
för 9 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Freelance Senior Designer
för 9 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Senior Designer
för 9 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Freelance Senior Motion Artist/Editor
för 9 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Senior Motion Artist/Editor
för 9 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Freelance Senior Project Manager
för 9 dagar sedanSeniorProjekt- och programledning
Freelance Senior Producer
för 9 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Senior Project Manager
för 9 dagar sedanSeniorProjekt- och programledning
Senior Producer
för 9 dagar sedanSeniorKreativt arbete, media och text
Senior Product Manager
för 9 dagar sedanUSD 110K–120K / årDistansendast USASeniorProdukt och design
Associate Account Director
för 11 dagar sedanStaffFörsäljning
Datans aktualitet
575 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 07:44 UTC, innehåll 4642249 byte.