RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad för 3 min sedan
Svenska
Logga in
Тази страница е достъпна на Български.Превключване×

← tillbaka

Sitreps

18 lediga tjänster26 % distansUSA

Fastigheter, bygg och proptechIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 11 % av 18 tjänster

Företagsledning och chefer37%
Marknadsföring och kommunikation21%
Strategi, rådgivning och analys16%
Mjukvaruutveckling (allmänt)10%
Övrigt16%
19jobb, senaste 30 dagarna
13nya, senaste 7 dagarna
18unika tjänster (1.1 annonser vardera)
6publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-23)
44lediga på jobbsidan, oavsett ålder
35medianålder, dagar
11%IT (2)
0%i Europa (0)
26%distans
74%med lön

Storlekssignal: 44 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 289 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
120
012
020
030
040
050
060
071
0812
0912
1017

Arbetsplats

Arbetsplats ej angiven12 · 63%
Distans5 · 26%
På plats2 · 11%

Senioritet

Senior7 · 37%
Ledningsgrupp (C-nivå)5 · 26%
Junior2 · 11%

Roll

Företagsledning och chefer7 · 37%
Marknadsföring och kommunikation4 · 21%
Strategi, rådgivning och analys3 · 16%
Mjukvaruutveckling (allmänt)2 · 11%

Länder

USA19

Städer

Washington6
New York City5
San Diego2
Tysons2
Minneapolis1
Norfolk1
Philadelphia1
Baltimore1

Jobb de senaste 30 dagarna

Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·Minneapolis, Minnesotaoriginal ↗
USD 165K–185K / årSeniorStrategi, rådgivning och analys
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·Norfolk, Virginiaoriginal ↗
USD 165K–185K / årStrategi, rådgivning och analys
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·Remote in the US original ↗
USD 110K–140K / årDistansendast USAJuniorMjukvaruutveckling (allmänt)JavaSQLTypeScript
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·San Diego, Californiaoriginal ↗
USD 165K–185K / årStrategi, rådgivning och analys
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·San Diego, Californiaoriginal ↗
USD 165K–185K / årSenior
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·Washington, DC original ↗
USD 200K–240K / årSenior
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·Philadelphiaoriginal ↗
USD 175K–195K / årLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·Washington, DC areaoriginal ↗
Ledningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer

Federal Growth Lead, Navy

för 3 dagar sedan
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·New York or Washington, DC (or Remote, US)original ↗
Distansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·New York or Washington, DC (or Remote, US)original ↗
Distansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·New York or Washington, DC (or Remote, US)original ↗
Distansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·New York or Washington, DC (or Remote, US considered)original ↗
Distansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation

Chief Operating Officer

för 4 dagar sedan
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·Baltimore, MDoriginal ↗
USD 165K–200K / årLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·Tampa, FLoriginal ↗
USD 175K–195K / årLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·Tysons, VA (or NC, TX, CO)original ↗
USD 160K–210K / årFöretagsledning och chefer
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·Tysons, VAoriginal ↗
USD 160K–210K / årFöretagsledning och chefer
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·New York, NYoriginal ↗
USD 110K–130K / årPå platsMjukvaruutveckling (allmänt)PythonSQL

General Manager

för 23 dagar sedan
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·St. Louis, MOoriginal ↗
USD 170K–200K / årPå platsLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer

Revenue Associate

för 24 dagar sedan
Sitreps·Fastigheter, bygg och proptech·Tysons Corner, VAoriginal ↗
USD 160K–190K / årJunior

Datans aktualitet

249 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:27 UTC, innehåll 399800 byte.