Sitreps
18 lediga tjänster26 % distansUSA
Fastigheter, bygg och proptechIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 11 % av 18 tjänster
Företagsledning och chefer37%
Marknadsföring och kommunikation21%
Strategi, rådgivning och analys16%
Mjukvaruutveckling (allmänt)10%
Övrigt16%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 18 tjänster i sökningen
19jobb, senaste 30 dagarna
13nya, senaste 7 dagarna
18unika tjänster (1.1 annonser vardera)
6publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-23)
44lediga på jobbsidan, oavsett ålder
35medianålder, dagar
11%IT (2)
0%i Europa (0)
26%distans
74%med lön
Storlekssignal: 44 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 289 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven12 · 63%
Distans5 · 26%
På plats2 · 11%
Senioritet
Senior7 · 37%
Ledningsgrupp (C-nivå)5 · 26%
Junior2 · 11%
Roll
Företagsledning och chefer7 · 37%
Marknadsföring och kommunikation4 · 21%
Strategi, rådgivning och analys3 · 16%
Mjukvaruutveckling (allmänt)2 · 11%
Länder
USA19
Städer
Washington6
New York City5
San Diego2
Tysons2
Minneapolis1
Norfolk1
Philadelphia1
Baltimore1
Jobb de senaste 30 dagarna
Forward Deployed Mission Engagement Lead
för 13 tim sedanUSD 165K–185K / årSeniorStrategi, rådgivning och analys
Forward Deployed Mission Strategist, Unmanned Maritime Systems
för 13 tim sedanUSD 165K–185K / årStrategi, rådgivning och analys
Forward Deployed Software Engineer
för 14 tim sedanUSD 110K–140K / årDistansendast USAJuniorMjukvaruutveckling (allmänt)JavaSQLTypeScript
Forward Deployed Mission Strategist, Navy
för 14 tim sedanUSD 165K–185K / årStrategi, rådgivning och analys
Navy Mission Engagement Lead
för 14 tim sedanUSD 165K–185K / årSenior
Cyber Mission Engagement Lead
för 14 tim sedanUSD 200K–240K / årSenior
General Manager, Home Services
för 1 dag sedanUSD 175K–195K / årLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer
Vice President, Government Affairs & Programs
för 1 dag sedanLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer
Federal Growth Lead, Navy
för 3 dagar sedanDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Federal Growth Lead, Fourth Estate
för 3 dagar sedanDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Federal Growth Lead, Air Force/Space Force
för 3 dagar sedanDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Federal Growth Lead, Combatant Commands
för 3 dagar sedanDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Chief Operating Officer
för 4 dagar sedanUSD 165K–200K / årLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer
General Manager, Home Services
för 14 dagar sedanUSD 175K–195K / årLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer
Engagement Manager, Homeland Security
för 18 dagar sedanUSD 160K–210K / årFöretagsledning och chefer
Engagement Manager, Marine Corps
för 18 dagar sedanUSD 160K–210K / årFöretagsledning och chefer
Embedded Intelligence Operator
för 22 dagar sedanUSD 110K–130K / årPå platsMjukvaruutveckling (allmänt)PythonSQL
General Manager
för 23 dagar sedanUSD 170K–200K / årPå platsLedningsgrupp (C-nivå)Företagsledning och chefer
Revenue Associate
för 24 dagar sedanUSD 160K–190K / årJunior
Datans aktualitet
249 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:27 UTC, innehåll 399800 byte.