Uber Freight
48 lediga tjänsterUSAMexiko
LogistikIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 6 % av 48 tjänster
Operations och administration22%
Customer success och support20%
Försäljning16%
Ekonomi och juridik10%
Företagsledning och chefer8%
HR och rekrytering4%
Strategi, rådgivning och analys4%
Övrigt6%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 48 tjänster i sökningen
49jobb, senaste 30 dagarna
18nya, senaste 7 dagarna
48unika tjänster (1 annonser vardera)
6publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-23)
76lediga på jobbsidan, oavsett ålder
17medianålder, dagar
6%IT (3)
0%i Europa (0)
0%distans
27%med lön
Storlekssignal: 76 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 442 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven42 · 86%
Hybrid5 · 10%
På plats2 · 4%
Senioritet
Mellannivå15 · 31%
Junior13 · 27%
Senior9 · 18%
Staff4 · 8%
Roll
Operations och administration11 · 22%
Customer success och support10 · 20%
Försäljning8 · 16%
Ekonomi och juridik5 · 10%
Företagsledning och chefer4 · 8%
HR och rekrytering2 · 4%
Strategi, rådgivning och analys2 · 4%
Mjukvaruutveckling (allmänt)1 · 2%
Länder
USA35
Mexiko14
Städer
Chicago16
Rogers10
Monterrey7
Charlotte4
San Francisco3
Ciudad Apodaca3
Nuevo Laredo2
Little Rock2
Jobb de senaste 30 dagarna
Auxiliar de Exportaciones - Aduanas Nuevo Laredo
för 10 tim sedanES
Talent Acquisition Manager, Operations
för 12 tim sedanUSD 110K–130K / årSeniorHR och rekrytering
Pricing Analyst II - Intermodal
för 14 tim sedanUSD 56K–67K / årMellannivåStrategi, rådgivning och analys
Transportation Logistics Specialist
för 14 tim sedanHybridMellannivåOperations och administration
Transportation Customer Service Representative
för 15 tim sedanJuniorCustomer success och support
Warehouse Data Entry Specialist
för 15 tim sedanPå platsOperations och administration
ES
Customer Support Specialist II
för 1 dag sedanMellannivåCustomer success och support
Manager, Account Management - Intermodal Operations
för 1 dag sedanUSD 73K–95K / årStaffOperations och administration
Associate Manager - Operations
för 1 dag sedanJuniorOperations och administration
Solutions Analyst Intern - Summer 2027
för 2 dagar sedanJuniorStrategi, rådgivning och analys
Sr. Accountant I
för 2 dagar sedanSeniorEkonomi och juridik
Logistics Specialist II
för 3 dagar sedanHybridMellannivåOperations och administration
Logistics Support Specialist II
för 3 dagar sedanMellannivåCustomer success och support
Operations Supervisor - Shared Services - Monterrey
för 3 dagar sedanOperations och administration
Customer success och support
Customer Support Specialist
för 4 dagar sedanHybridJuniorCustomer success och support
Customer Support Specialist
för 4 dagar sedanPå platsCustomer success och support
Sr. Business Process Analyst I - Senior Billing Analyst
för 7 dagar sedanUSD 65,5K–85K / årSeniorEkonomi och juridik
TM Operations Intern - Summer 2027
för 7 dagar sedanJuniorOperations och administration
Management Trainee Professional (PDP) - 2027
för 7 dagar sedanJuniorFöretagsledning och chefer
Finance Operations Intern - Summer 2027
för 7 dagar sedanJuniorEkonomi och juridik
Account Management Intern - Summer 2027
för 7 dagar sedanJuniorFöretagsledning och chefer
AP AR Specialist II (Intermodal Transportation)
för 8 dagar sedanUSD 19,09–23,27 / timmeMellannivå
Collections Specialist II (Intermodal Transportation)
för 8 dagar sedanUSD 19,09–23,27 / timmeMellannivåEkonomi och juridik
Logistics Engineer 1
för 9 dagar sedanJuniorMjukvaruutveckling (allmänt)SQL
Forklift Driver II
för 9 dagar sedanMellannivåTransport och förare
Account Manager II - Specialized
för 9 dagar sedanMellannivåFörsäljning
Carrier Manager II - Transportation Management
för 10 dagar sedanMellannivåFöretagsledning och chefer
OS&D Account Manager II
för 10 dagar sedanUSD 54K–67K / årMellannivåFörsäljning
Customer Support Specialist (Transportation)
för 11 dagar sedanUSD 17–18,5 / timmeJuniorCustomer success och support
After Hours & Weekend Carrier Sales Representative (Transportation)
för 14 dagar sedanJuniorFörsäljning
Lead Business Development Representative I
för 16 dagar sedanSeniorFörsäljningSpanska krävs
Sr. Integration Engineer
för 16 dagar sedanSeniorDevOps / SRE / plattform / molnPythonRSQL
Sr. Compensation Analyst II
för 16 dagar sedanUSD 110K–140K / årSeniorHR och rekrytering
Customer Support Specialist II- After Hours
för 16 dagar sedanMellannivåCustomer success och support
1st Shift Warehouse Supervisor
för 16 dagar sedanMellannivåOperations och administration
Auditor de Cumplimiento Aduanero
för 16 dagar sedanEkonomi och juridikES
Senior Manager Operations - Customs
för 17 dagar sedanStaffOperations och administrationES
Customer Support Specialist ll-After Hours
för 17 dagar sedanJuniorCustomer success och support
Strategic Account Manager, LTL
för 17 dagar sedanUSD 101K–121K / årSeniorFörsäljning
Account Manager
för 18 dagar sedanMellannivåFörsäljning
Customs Support Specialist I - Aduanas NLD - Importaciones
för 18 dagar sedanCustomer success och supportES
Senior Manager - Benefits
för 19 dagar sedanUSD 130K–160K / årStaffFöretagsledning och chefer
Sr. Software Engineer - Backend
för 22 dagar sedanUSD 185,0K / årHybridSeniorBackendutvecklingBashGolang
Logistics Specialist
för 22 dagar sedanHybridJuniorOperations och administration
Principal - Sales Account Executive
för 22 dagar sedanStaffFörsäljningSpanska krävs
Carrier Sales Representative II - Specialized
för 22 dagar sedanMellannivåFörsäljning
Senior Carrier Procurement Specialist
för 23 dagar sedanUSD 72K–85K / årSeniorOperations och administration
Datans aktualitet
404 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 08:46 UTC, innehåll 965069 byte.