Walker Sands
8 lediga tjänster89 % distansUSA
Konsulting, byråer och företagstjänsterIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 12 % av 8 tjänster
Marknadsföring och kommunikation33%
Strategi, rådgivning och analys22%
Företagsledning och chefer22%
Data och maskininlärning11%
Projekt- och programledning11%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 8 tjänster i sökningen
9jobb, senaste 30 dagarna
2nya, senaste 7 dagarna
8unika tjänster (1.1 annonser vardera)
3publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-05)
11lediga på jobbsidan, oavsett ålder
18medianålder, dagar
11%IT (1)
0%i Europa (0)
89%distans
100%med lön
Storlekssignal: 11 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 73 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Distans8 · 89%
Hybrid1 · 11%
Senioritet
Staff5 · 56%
Senior4 · 44%
Roll
Marknadsföring och kommunikation3 · 33%
Företagsledning och chefer2 · 22%
Strategi, rådgivning och analys2 · 22%
Data och maskininlärning1 · 11%
Projekt- och programledning1 · 11%
Länder
USA9
Städer
Boston8
Chicago8
Seattle5
Jobb de senaste 30 dagarna
Lead Data Engineer
för 12 tim sedanUSD 155K–175K / årDistansSeniorData och maskininlärningPythonSQL
Associate Media Relations Director
för 2 dagar sedanUSD 85K–106K / årHybridStaffFöretagsledning och chefer
Sr. Manager, SEO + GEO
för 14 dagar sedanUSD 77,5K–89K / årDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Director, Paid Media Strategy
för 18 dagar sedanUSD 100K–113K / årDistansStaffMarknadsföring och kommunikation
Director, Media Strategy
för 18 dagar sedanUSD 78K–87K / årDistansStaffStrategi, rådgivning och analys
Director, Media Strategy
för 18 dagar sedanUSD 100K–113K / årDistansStaffStrategi, rådgivning och analys
Senior PR Manager
för 24 dagar sedanUSD 78K–87K / årDistansSeniorMarknadsföring och kommunikation
PR Director
för 24 dagar sedanUSD 100K–113K / årDistansStaffFöretagsledning och chefer
Senior Project Manager - Contract
för 29 dagar sedanUSD 4 500–6 500DistansSeniorProjekt- och programledning
Datans aktualitet
22 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 08:16 UTC, innehåll 145940 byte.