RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad nyss
Svenska
Logga in
Esta página está disponible en Español.Cambiar×

← tillbaka

Walker Sands

8 lediga tjänster89 % distansUSA

Konsulting, byråer och företagstjänsterIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 12 % av 8 tjänster

Marknadsföring och kommunikation33%
Strategi, rådgivning och analys22%
Företagsledning och chefer22%
Data och maskininlärning11%
Projekt- och programledning11%
9jobb, senaste 30 dagarna
2nya, senaste 7 dagarna
8unika tjänster (1.1 annonser vardera)
3publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-05)
11lediga på jobbsidan, oavsett ålder
18medianålder, dagar
11%IT (1)
0%i Europa (0)
89%distans
100%med lön

Storlekssignal: 11 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 73 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
120
010
020
030
040
050
060
070
081
094
106

Arbetsplats

Distans8 · 89%
Hybrid1 · 11%

Senioritet

Staff5 · 56%
Senior4 · 44%

Roll

Marknadsföring och kommunikation3 · 33%
Företagsledning och chefer2 · 22%
Strategi, rådgivning och analys2 · 22%
Data och maskininlärning1 · 11%
Projekt- och programledning1 · 11%

Länder

USA9

Städer

Boston8
Chicago8
Seattle5

Jobb de senaste 30 dagarna

Lead Data Engineer

för 12 tim sedan
Walker Sands·Konsulting, byråer och företagstjänster·Chicago, Boston, Remoteoriginal ↗
USD 155K–175K / årDistansSeniorData och maskininlärningPythonSQL
Walker Sands·Konsulting, byråer och företagstjänster·Chicagooriginal ↗
USD 85K–106K / årHybridStaffFöretagsledning och chefer

Sr. Manager, SEO + GEO

för 14 dagar sedan
Walker Sands·Konsulting, byråer och företagstjänster·Boston, Massachusetts, United States, Chicago, Illinois, United States, Remote, Seattle, Washington, United Statesoriginal ↗
USD 77,5K–89K / årDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Walker Sands·Konsulting, byråer och företagstjänster·Boston, Chicago, Remoteoriginal ↗
USD 100K–113K / årDistansStaffMarknadsföring och kommunikation

Director, Media Strategy

för 18 dagar sedan
Walker Sands·Konsulting, byråer och företagstjänster·Boston, Chicago, Seattle, Remoteoriginal ↗
USD 78K–87K / årDistansStaffStrategi, rådgivning och analys

Director, Media Strategy

för 18 dagar sedan
Walker Sands·Konsulting, byråer och företagstjänster·Boston, Chicago, Seattle, Remoteoriginal ↗
USD 100K–113K / årDistansStaffStrategi, rådgivning och analys

Senior PR Manager

för 24 dagar sedan
Walker Sands·Konsulting, byråer och företagstjänster·Boston, Chicago, Seattle, Remoteoriginal ↗
USD 78K–87K / årDistansSeniorMarknadsföring och kommunikation

PR Director

för 24 dagar sedan
Walker Sands·Konsulting, byråer och företagstjänster·Boston, Chicago, Seattle, Remoteoriginal ↗
USD 100K–113K / årDistansStaffFöretagsledning och chefer
Walker Sands·Konsulting, byråer och företagstjänster·Chicago, Boston, Seattle, Remoteoriginal ↗
USD 4 500–6 500DistansSeniorProjekt- och programledning

Datans aktualitet

22 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 08:16 UTC, innehåll 145940 byte.