RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad nyss
Svenska
Logga in
Diese Seite ist auf Deutsch verfügbar.Wechseln×

← tillbaka

Machinify

18 lediga tjänster61 % distansUSA

Fintech och betalningarIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 0 % av 18 tjänster

Marknadsföring och kommunikation22%
Hälso- och sjukvård17%
Ekonomi och juridik17%
Customer success och support11%
Strategi, rådgivning och analys11%
Företagsledning och chefer11%
Data och maskininlärning6%
Operations och administration6%
18jobb, senaste 30 dagarna
7nya, senaste 7 dagarna
18unika tjänster (1 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-15)
53lediga på jobbsidan, oavsett ålder
78medianålder, dagar
0%IT (0)
0%i Europa (0)
61%distans
61%med lön

Storlekssignal: 53 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 269 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
120
012
027
035
044
053
062
072
086
096
1016

Arbetsplats

Distans11 · 61%
Arbetsplats ej angiven5 · 28%
På plats2 · 11%

Senioritet

Senior6 · 33%
Staff5 · 28%
Mellannivå2 · 11%

Roll

Marknadsföring och kommunikation4 · 22%
Ekonomi och juridik3 · 17%
Hälso- och sjukvård3 · 17%
Operations och administration2 · 11%
Företagsledning och chefer2 · 11%
Strategi, rådgivning och analys2 · 11%
Customer success och support2 · 11%

Länder

USA18

Städer

La Grange2
Dallas1
Lathrop1

Jobb de senaste 30 dagarna

Machinify·Fintech och betalningar·La Grange, KYoriginal ↗
USD 24 / timmePå platsOperations och administration
Machinify·Fintech och betalningar·La Grange, KYoriginal ↗
USD 70K–80K / årEkonomi och juridik
Machinify·Fintech och betalningar·USoriginal ↗
StaffFöretagsledning och chefer
Machinify·Fintech och betalningar·Remote - USoriginal ↗
Distansendast USAHälso- och sjukvård
Machinify·Fintech och betalningar·Remote - USoriginal ↗
Distansendast USASeniorEkonomi och juridik

Data Mining Sr. Analyst

för 4 dagar sedan
Machinify·Fintech och betalningar·USoriginal ↗
USD 125K–135K / årDistansendast USASeniorStrategi, rådgivning och analys

Data Mining Analyst

för 4 dagar sedan
Machinify·Fintech och betalningar·USoriginal ↗
USD 80K–90K / årDistansendast USAMellannivåStrategi, rådgivning och analys
Machinify·Fintech och betalningar·Remote - USoriginal ↗
USD 110–85K / årDistansendast USAMellannivåMarknadsföring och kommunikation

Director, Client Success

för 8 dagar sedan
Machinify·Fintech och betalningar·USoriginal ↗
StaffCustomer success och support
Machinify·Fintech och betalningar·Remote - USoriginal ↗
USD 135K–165K / årDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Machinify·Fintech och betalningar·Remote - USoriginal ↗
USD 135K–165K / årDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Machinify·Fintech och betalningar·Remote - USoriginal ↗
USD 135K–165K / årDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Machinify·Fintech och betalningar·Remote - USoriginal ↗
Distansendast USAHälso- och sjukvård

Manager, Leave of Absence

för 16 dagar sedan
Machinify·Fintech och betalningar·Remote - USoriginal ↗
USD 100K–120K / årDistansendast USAStaffFöretagsledning och chefer
Machinify·Fintech och betalningar·Remote - USoriginal ↗
USD 225K–250K / årDistansendast USASeniorEkonomi och juridik
Machinify·Fintech och betalningar·Dallas, TXoriginal ↗
USD 125K–135K / årStaffOperations och administration
Machinify·Fintech och betalningar·USoriginal ↗
StaffHälso- och sjukvård
Machinify·Fintech och betalningar·Lathrop, CAoriginal ↗
På platsCustomer success och support

Datans aktualitet

196 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 03:14 UTC, innehåll 893201 byte.