Machinify
18 lediga tjänster61 % distansUSA
Fintech och betalningarIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 0 % av 18 tjänster
Marknadsföring och kommunikation22%
Hälso- och sjukvård17%
Ekonomi och juridik17%
Customer success och support11%
Strategi, rådgivning och analys11%
Företagsledning och chefer11%
Data och maskininlärning6%
Operations och administration6%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 18 tjänster i sökningen
18jobb, senaste 30 dagarna
7nya, senaste 7 dagarna
18unika tjänster (1 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-15)
53lediga på jobbsidan, oavsett ålder
78medianålder, dagar
0%IT (0)
0%i Europa (0)
61%distans
61%med lön
Storlekssignal: 53 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 269 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Distans11 · 61%
Arbetsplats ej angiven5 · 28%
På plats2 · 11%
Senioritet
Senior6 · 33%
Staff5 · 28%
Mellannivå2 · 11%
Roll
Marknadsföring och kommunikation4 · 22%
Ekonomi och juridik3 · 17%
Hälso- och sjukvård3 · 17%
Operations och administration2 · 11%
Företagsledning och chefer2 · 11%
Strategi, rådgivning och analys2 · 11%
Customer success och support2 · 11%
Länder
USA18
Städer
La Grange2
Dallas1
Lathrop1
Jobb de senaste 30 dagarna
Print Operations Technician
för 6 tim sedanUSD 24 / timmePå platsOperations och administration
Finance Operations Analyst
för 1 dag sedanUSD 70K–80K / årEkonomi och juridik
Senior Director, Data Mining Ideation
för 1 dag sedanStaffFöretagsledning och chefer
Medical Review Nurse - Commercial DME Auditor
för 2 dagar sedanDistansendast USAHälso- och sjukvård
Audit Policy Analyst, Post-Acute Services
för 2 dagar sedanDistansendast USASeniorEkonomi och juridik
Data Mining Sr. Analyst
för 4 dagar sedanUSD 125K–135K / årDistansendast USASeniorStrategi, rådgivning och analys
Data Mining Analyst
för 4 dagar sedanUSD 80K–90K / årDistansendast USAMellannivåStrategi, rådgivning och analys
IBR Policy and Content Development Analyst
för 7 dagar sedanUSD 110–85K / årDistansendast USAMellannivåMarknadsföring och kommunikation
Director, Client Success
för 8 dagar sedanStaffCustomer success och support
USD 135K–165K / årDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Content Innovation, Claims Editing - NY Medicaid (Multiple Levels)
för 8 dagar sedanUSD 135K–165K / årDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Content Innovation, Claims Editing (Multiple Levels)
för 8 dagar sedanUSD 135K–165K / årDistansendast USASeniorMarknadsföring och kommunikation
Medical Review Nurse - CMS/RAC Auditor, Government Audits
för 9 dagar sedanDistansendast USAHälso- och sjukvård
Manager, Leave of Absence
för 16 dagar sedanUSD 100K–120K / årDistansendast USAStaffFöretagsledning och chefer
Assistant General Counsel, Commercial Contracts (AI, Data & IP)
för 17 dagar sedanUSD 225K–250K / årDistansendast USASeniorEkonomi och juridik
Manager, Procurement Operations
för 18 dagar sedanUSD 125K–135K / årStaffOperations och administration
Lead Medical Director - Claim Editing
för 25 dagar sedanStaffHälso- och sjukvård
Client Services Operations Support Representative I (On-site)
för 29 dagar sedanPå platsCustomer success och support
Datans aktualitet
196 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 03:14 UTC, innehåll 893201 byte.