829 Studios
7 lediga tjänster100 % distans
Konsulting, byråer och företagstjänsterIcke-teknikföretagIT-andel 0 % av 7 tjänster
Marknadsföring och kommunikation71%
Försäljning14%
HR och rekrytering14%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 7 tjänster i sökningen
7jobb, senaste 30 dagarna
3nya, senaste 7 dagarna
7unika tjänster (1 annonser vardera)
2publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-23)
17lediga på jobbsidan, oavsett ålder
38medianålder, dagar
0%IT (0)
0%i Europa (0)
100%distans
86%med lön
Storlekssignal: 17 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 154 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Distans7 · 100%
Senioritet
Senior2 · 29%
Staff2 · 29%
Mellannivå2 · 29%
Roll
Marknadsföring och kommunikation5 · 71%
HR och rekrytering1 · 14%
Försäljning1 · 14%
Länder
inga data
Städer
inga data
Jobb de senaste 30 dagarna
Senior Paid Social Specialist
för 14 tim sedanUSD 65K–75K / årDistansSeniorMarknadsföring och kommunikation
Director of Talent Acquisition
för 18 tim sedanDistansStaffHR och rekrytering
Lead Paid Search Strategist
för 2 dagar sedanUSD 90K–110K / årDistansSeniorMarknadsföring och kommunikation
E-Commerce Email Marketing Strategist
för 16 dagar sedanUSD 80K–100K / årDistansMellannivåMarknadsföring och kommunikation
Affiliate Specialist
för 23 dagar sedanUSD 60K–70K / årDistansMellannivåMarknadsföring och kommunikation
Director, Business Development – Private Equity
för 25 dagar sedanUSD 120K–150K / årDistansStaffFörsäljning
Paid Social Strategist
för 29 dagar sedanUSD 70K–80K / årDistansMarknadsföring och kommunikation
Datans aktualitet
20 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:12 UTC, innehåll 297552 byte.