Agent
12 lediga tjänster100 % distansMexikoArgentinaFilippinerna
Fastigheter, bygg och proptechIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 17 % av 12 tjänster
Marknadsföring och kommunikation36%
Hantverk, bygg och produktion21%
Ekonomi och juridik14%
Försäljning7%
Data och maskininlärning7%
Customer success och support7%
Mjukvaruutveckling (allmänt)7%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 12 tjänster i sökningen
14jobb, senaste 30 dagarna
6nya, senaste 7 dagarna
12unika tjänster (1.2 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-19)
19lediga på jobbsidan, oavsett ålder
11medianålder, dagar
14%IT (2)
0%i Europa (0)
100%distans
86%med lön
Storlekssignal: 19 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 70 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Distans14 · 100%
Senioritet
Mellannivå4 · 29%
Junior1 · 7%
Roll
Marknadsföring och kommunikation5 · 36%
Hantverk, bygg och produktion3 · 21%
Ekonomi och juridik2 · 14%
Mjukvaruutveckling (allmänt)1 · 7%
Försäljning1 · 7%
Customer success och support1 · 7%
Data och maskininlärning1 · 7%
Länder
Mexiko5
Argentina5
Filippinerna3
Brasilien3
Colombia3
Guatemala1
El Salvador1
Paraguay1
Städer
Cebu City1
Jobb de senaste 30 dagarna
E-Commerce Specialist (BigCommerce / B2B)
för 2 dagar sedanDistansMarknadsföring och kommunikation
USD 2 000–2 500 / månadDistansHantverk, bygg och produktion
Financial Controller
för 4 dagar sedanUSD 2 000–2 500DistansMellannivåEkonomi och juridik
Financial Controller
för 4 dagar sedanUSD 2 000–2 500DistansMellannivåEkonomi och juridik
Jr Paid Media Buyer
för 4 dagar sedanUSD 1 000–1 300 / månadDistansJuniorMarknadsföring och kommunikation
Social Media & Community Manager
för 4 dagar sedanUSD 2 000–3 000 / månadDistansMarknadsföring och kommunikation
E-commerce Marketing Analyst
för 8 dagar sedanUSD 1 100–2 000DistansMarknadsföring och kommunikation
E-commerce Marketing Analyst
för 9 dagar sedanUSD 1 100–2 000DistansMarknadsföring och kommunikation
Developer + AI Support
för 10 dagar sedanDistansMjukvaruutveckling (allmänt)JavaScriptTypeScript
Residential Estimator (New York / Long Island / Northeast projects)
för 11 dagar sedanUSD 1 500–2 500 / månadDistansHantverk, bygg och produktion
CPG Sales Assistant
för 15 dagar sedanUSD 1 500–2 000 / månadDistansMellannivåFörsäljning
Customer Support & Service Coordinator (HVAC)
för 18 dagar sedanUSD 1 400–1 600 / månadDistansCustomer success och support
Commercial Masonry Estimator
för 23 dagar sedanUSD 1 500–2 500 / månadDistansMellannivåHantverk, bygg och produktionSpanska krävs
Product Data Analyst (Academic Background)
för 24 dagar sedanUSD 3 500–4 500 / månadDistansData och maskininlärningPythonSQL
Datans aktualitet
272 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 12:43 UTC, innehåll 218052 byte.