Almedia
19 lediga tjänster5 % distansTysklandSingaporeStorbritannien
Okänd branschIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 32 % av 19 tjänster
Marknadsföring och kommunikation29%
Data och maskininlärning19%
Företagsledning och chefer19%
Strategi, rådgivning och analys10%
Försäljning5%
DevOps / SRE / plattform / moln5%
Ekonomi och juridik5%
Produkt och design5%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 19 tjänster i sökningen
21jobb, senaste 30 dagarna
1nya, senaste 7 dagarna
19unika tjänster (1.1 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-13)
38lediga på jobbsidan, oavsett ålder
24medianålder, dagar
29%IT (6)
86%i Europa (18)
5%distans
81%med lön
Storlekssignal: 38 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 150 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
På plats19 · 90%
Arbetsplats ej angiven1 · 5%
Distans1 · 5%
Senioritet
Senior6 · 29%
Staff5 · 24%
Junior2 · 10%
Roll
Marknadsföring och kommunikation6 · 29%
Företagsledning och chefer4 · 19%
Data och maskininlärning4 · 19%
Strategi, rådgivning och analys2 · 10%
DevOps / SRE / plattform / moln1 · 5%
Mjukvaruutveckling (allmänt)1 · 5%
Produkt och design1 · 5%
Ekonomi och juridik1 · 5%
Länder
Tyskland17
Singapore1
Storbritannien1
Japan1
Kina1
Städer
Berlin17
London1
Tokyo1
Beijing1
Jobb de senaste 30 dagarna
Growth Lead (Berlin)
för 2 dagar sedanEUR 100K–120K / årPå platsSeniorMarknadsföring och kommunikation
Growth Manager (Berlin) - Turkish speaking
för 10 dagar sedanEUR 75K–100K / årPå platsMarknadsföring och kommunikation
Junior Engineer (Typescript / Python / DevOps / AI)
för 10 dagar sedanEUR 65K–85K / årPå platsJuniorDevOps / SRE / plattform / molnPythonTypeScriptJavaScript
Country Manager (Vietnam)
för 10 dagar sedanEUR 110K–130K / årFöretagsledning och chefer
Junior Software Engineer - Data
för 10 dagar sedanEUR 65K–85K / årPå platsJuniorMjukvaruutveckling (allmänt)PythonSQL
Data Scientist
för 15 dagar sedanEUR 80K–150K / årPå platsData och maskininlärningPythonSQL
Product Lead - Adtech
för 17 dagar sedanEUR 120K–160K / årPå platsSeniorProdukt och design
Director of Finance
för 17 dagar sedanEUR 150K–200K / årPå platsStaffEkonomi och juridik
Staff Machine Learning Engineer
för 17 dagar sedanPå platsStaffData och maskininlärning
Staff Data Scientist
för 17 dagar sedanPå platsStaffData och maskininlärning
Founding Data Scientist
för 18 dagar sedanPå platsData och maskininlärningPythonSQL
Director of Product & Design
för 18 dagar sedanEUR 130K–180K / årPå platsStaffFöretagsledning och chefer
Senior Manager, Celebrity & Talent Partnerships
för 18 dagar sedanPå platsStaffFörsäljning
Venture Manager (Berlin)
för 21 dagar sedanEUR 80K–110K / årPå platsStrategi, rådgivning och analys
Senior Venture Lead (Berlin)
för 21 dagar sedanEUR 140K–180K / årPå platsSeniorStrategi, rådgivning och analys
UA Manager
för 22 dagar sedanEUR 55K–80K / årPå platsFöretagsledning och chefer
Lead Monetization Manager
för 23 dagar sedanEUR 150K–200K / årPå platsSeniorFöretagsledning och chefer
Growth Manager (Berlin)
för 24 dagar sedanEUR 75K–100K / årPå platsMarknadsföring och kommunikation
Senior Growth Manager (Berlin)
för 24 dagar sedanEUR 75K–100K / årPå platsSeniorMarknadsföring och kommunikation
Senior Growth Manager (Japan)
för 24 dagar sedanEUR 60K–80K / årDistansSeniorMarknadsföring och kommunikation
Growth Manager (China)
för 25 dagar sedanEUR 65K–90K / årPå platsMarknadsföring och kommunikation
Datans aktualitet
93 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 03:05 UTC, innehåll 446738 byte.