RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad nyss
Svenska
Logga in
Tämä sivu on saatavilla kielellä Suomi.Vaihda×

← tillbaka

Almedia

19 lediga tjänster5 % distansTysklandSingaporeStorbritannien

Okänd branschIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 32 % av 19 tjänster

Marknadsföring och kommunikation29%
Data och maskininlärning19%
Företagsledning och chefer19%
Strategi, rådgivning och analys10%
Försäljning5%
DevOps / SRE / plattform / moln5%
Ekonomi och juridik5%
Produkt och design5%
21jobb, senaste 30 dagarna
1nya, senaste 7 dagarna
19unika tjänster (1.1 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-13)
38lediga på jobbsidan, oavsett ålder
24medianålder, dagar
29%IT (6)
86%i Europa (18)
5%distans
81%med lön

Storlekssignal: 38 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 150 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

110
120
010
020
030
040
051
062
076
082
0911
1016

Arbetsplats

På plats19 · 90%
Arbetsplats ej angiven1 · 5%
Distans1 · 5%

Senioritet

Senior6 · 29%
Staff5 · 24%
Junior2 · 10%

Roll

Marknadsföring och kommunikation6 · 29%
Företagsledning och chefer4 · 19%
Data och maskininlärning4 · 19%
Strategi, rådgivning och analys2 · 10%
DevOps / SRE / plattform / moln1 · 5%
Mjukvaruutveckling (allmänt)1 · 5%
Produkt och design1 · 5%
Ekonomi och juridik1 · 5%

Länder

Tyskland17
Singapore1
Storbritannien1
Japan1
Kina1

Städer

Berlin17
London1
Tokyo1
Beijing1

Jobb de senaste 30 dagarna

Growth Lead (Berlin)

för 2 dagar sedan
EUR 100K–120K / årPå platsSeniorMarknadsföring och kommunikation
EUR 75K–100K / årPå platsMarknadsföring och kommunikation
EUR 65K–85K / årPå platsJuniorDevOps / SRE / plattform / molnPythonTypeScriptJavaScript

Country Manager (Vietnam)

för 10 dagar sedan
EUR 110K–130K / årFöretagsledning och chefer
EUR 65K–85K / årPå platsJuniorMjukvaruutveckling (allmänt)PythonSQL

Data Scientist

för 15 dagar sedan
EUR 80K–150K / årPå platsData och maskininlärningPythonSQL

Product Lead - Adtech

för 17 dagar sedan
EUR 120K–160K / årPå platsSeniorProdukt och design

Director of Finance

för 17 dagar sedan
EUR 150K–200K / årPå platsStaffEkonomi och juridik
På platsStaffData och maskininlärning

Staff Data Scientist

för 17 dagar sedan
På platsStaffData och maskininlärning

Founding Data Scientist

för 18 dagar sedan
På platsData och maskininlärningPythonSQL

Director of Product & Design

för 18 dagar sedan
EUR 130K–180K / årPå platsStaffFöretagsledning och chefer
På platsStaffFörsäljning

Venture Manager (Berlin)

för 21 dagar sedan
EUR 80K–110K / årPå platsStrategi, rådgivning och analys

Senior Venture Lead (Berlin)

för 21 dagar sedan
EUR 140K–180K / årPå platsSeniorStrategi, rådgivning och analys

UA Manager

för 22 dagar sedan
EUR 55K–80K / årPå platsFöretagsledning och chefer

Lead Monetization Manager

för 23 dagar sedan
EUR 150K–200K / årPå platsSeniorFöretagsledning och chefer

Growth Manager (Berlin)

för 24 dagar sedan
EUR 75K–100K / årPå platsMarknadsföring och kommunikation
EUR 75K–100K / årPå platsSeniorMarknadsföring och kommunikation
EUR 60K–80K / årDistansSeniorMarknadsföring och kommunikation

Growth Manager (China)

för 25 dagar sedan
EUR 65K–90K / årPå platsMarknadsföring och kommunikation

Datans aktualitet

93 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 03:05 UTC, innehåll 446738 byte.