Legora AB
82 lediga tjänsterUSASverigeStorbritannien
AI och dataMjukvaruproduktföretagIT-andel 16 % av 82 tjänster
Ekonomi och juridik20%
Försäljning13%
HR och rekrytering12%
Strategi, rådgivning och analys12%
Företagsledning och chefer10%
Mjukvaruutveckling (allmänt)6%
Marknadsföring och kommunikation5%
Operations och administration4%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 82 tjänster i sökningen
104jobb, senaste 30 dagarna
21nya, senaste 7 dagarna
82unika tjänster (1.3 annonser vardera)
12publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-09)
311lediga på jobbsidan, oavsett ålder
44medianålder, dagar
12%IT (13)
52%i Europa (54)
0%distans
44%med lön
Storlekssignal: 311 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 357 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
På plats103 · 99%
Arbetsplats ej angiven1 · 1%
Senioritet
Senior34 · 33%
Staff12 · 12%
Mellannivå9 · 9%
Junior7 · 7%
Roll
Ekonomi och juridik21 · 20%
HR och rekrytering13 · 12%
Försäljning13 · 12%
Strategi, rådgivning och analys12 · 12%
Företagsledning och chefer10 · 10%
Mjukvaruutveckling (allmänt)6 · 6%
Marknadsföring och kommunikation5 · 5%
Operations och administration4 · 4%
Länder
USA38
Sverige26
Storbritannien15
Australien5
Spanien4
Frankrike3
Tyskland3
Italien3
Städer
New York City33
Stockholm26
London15
Sydney5
Madrid4
Paris3
Munich3
Milan3
Jobb de senaste 30 dagarna
Talent Acquisition Manager, APAC
för 10 tim sedanPå platsHR och rekrytering
AI Automation & Enablement Engineer
för 13 tim sedanUSD 172,6K–233,4K / årPå platsMjukvaruutveckling (allmänt)
Senior Talent Acquisition Partner, Engineering
för 15 tim sedanPå platsSeniorHR och rekrytering
Technical Delivery Manager - Korea
för 22 tim sedanPå platsProjekt- och programledning
Senior Software Engineer
för 1 dag sedanUSD 237K–320,8K / årPå platsSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Executive Assistant - EPD
för 1 dag sedanUSD 155K–180K / årPå platsSeniorOperations och administration
People Partner
för 1 dag sedanPå platsHR och rekrytering
Lead Global People Partner, Growth
för 1 dag sedanUSD 220K–260K / årPå platsSeniorMarknadsföring och kommunikation
Partner Manager, Consulting Alliances
för 2 dagar sedanPå platsFörsäljning
Partner Manager, Education Partnerships
för 2 dagar sedanPå platsFörsäljning
Account Executive - Enterprise
för 2 dagar sedanAED 390K–600K / årPå platsSeniorFörsäljning
Legal Engineer, Tax & Audit
för 2 dagar sedanEUR 65K–170K / årPå platsEkonomi och juridikFranska krävs
Senior People Partner | Legal, Operations & People
för 2 dagar sedanUSD 170K–230K / årPå platsSeniorEkonomi och juridik
Account Executive - Madrid
för 3 dagar sedanEUR 55K–120K / årPå platsSeniorFörsäljningSpanska krävs
Senior Manager, Revenue Accounting
för 3 dagar sedanUSD 189,6K–223K / årPå platsStaffEkonomi och juridik
Financial Systems Engineer
för 3 dagar sedanPå platsMellannivåDevOps / SRE / plattform / molnPythonTypeScript
Business Development Representative - DACH
för 3 dagar sedanPå platsJuniorFörsäljning
Business Development Representative
för 3 dagar sedanPå platsJuniorFörsäljning
Indirect Tax Manager
för 4 dagar sedanPå platsSeniorEkonomi och juridikSvenska krävs
Senior HRIS Analyst
för 4 dagar sedanPå platsSeniorStrategi, rådgivning och analys
Senior Talent Acquisition Partner
för 5 dagar sedanPå platsSeniorHR och rekrytering
People Advisor
för 7 dagar sedanPå platsStrategi, rådgivning och analys
People Advisor
för 7 dagar sedanUSD 151,3K–178K / årPå platsStrategi, rådgivning och analys
People Advisor
för 7 dagar sedanPå platsStrategi, rådgivning och analys
People Advisor
för 7 dagar sedanPå platsStrategi, rådgivning och analys
Account Executive - Enterprise
för 7 dagar sedanEUR 55K–120K / årPå platsSeniorFörsäljningItalienska krävs
Senior Legal Lead - Commercial (EMEA)
för 7 dagar sedanPå platsSeniorEkonomi och juridik
Legal Engineer, Intellectual Property
för 8 dagar sedanUSD 197K–266K / årPå platsEkonomi och juridik
Senior Content Strategist
för 8 dagar sedanUSD 159K–188K / årPå platsSeniorMarknadsföring och kommunikation
Legal Engineer Associate
för 8 dagar sedanUSD 144,5K–195,5K / årPå platsJuniorEkonomi och juridik
Legal Engineer Associate
för 8 dagar sedanUSD 144,5K–195,5K / årPå platsJuniorEkonomi och juridik
Accounting Engineer
för 8 dagar sedanPå platsEkonomi och juridik
Technical Program Manager, Strategic Initiatives
för 9 dagar sedanUSD 216,8K–255K / årPå platsSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Senior Account Manager (Private Markets)
för 9 dagar sedanPå platsSeniorFörsäljning
Account Executive - Mid Market
för 9 dagar sedanEUR 47,5K–76K / årPå platsMellannivåFörsäljningItalienska krävs
Sales Associate - GTM
för 9 dagar sedanPå platsJuniorFörsäljning
Strategy & Operations Manager - Legal Data
för 9 dagar sedanPå platsEkonomi och juridik
Legal Engineer, In-house - Sydney
för 10 dagar sedanPå platsEkonomi och juridik
Senior Manager, Physical Security & Safety
för 10 dagar sedanUSD 186,2K–235,4K / årPå platsStaffFöretagsledning och chefer
Team Lead, Executive Assistants
för 10 dagar sedanUSD 170K–200K / årPå platsSeniorFöretagsledning och chefer
Technical Delivery Manager - Paris
för 10 dagar sedanEUR 75K–90K / årPå platsProjekt- och programledning
Technical Delivery Manager - Munich
för 10 dagar sedanEUR 90K–105K / årPå platsProjekt- och programledning
Legal Engineer Associate
för 11 dagar sedanPå platsJuniorEkonomi och juridik
Workplace Coordinator
för 11 dagar sedanUSD 89,2K–105K / årPå platsOperations och administration
Talent Acquisition Partner
för 11 dagar sedanPå platsHR och rekrytering
Senior Talent Acquisition Partner
för 11 dagar sedanPå platsSeniorHR och rekrytering
Security Engineer
för 11 dagar sedanPå platsIT-säkerhetJavaScriptPythonTypeScript
Operations Specialist - Market Expansion
för 11 dagar sedanPå platsOperations och administration
GTM Team Lead - Iberia
för 11 dagar sedanPå platsSeniorStrategi, rådgivning och analysSpanska krävs
Staff/Principal Identity Engineer
för 12 dagar sedanUSD 215,9K–292,1K / årPå platsStaffMjukvaruutveckling (allmänt)JavaScriptPython
Datans aktualitet
559 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:32 UTC, innehåll 4601073 byte.