RoleFalconAlla jobbIT-jobbBläddraFöretagUppdaterad för 5 min sedan
Svenska
Logga in
Tämä sivu on saatavilla kielellä Suomi.Vaihda×

← tillbaka

Legora AB

82 lediga tjänsterUSASverigeStorbritannien

AI och dataMjukvaruproduktföretagIT-andel 16 % av 82 tjänster

Ekonomi och juridik20%
Försäljning13%
HR och rekrytering12%
Strategi, rådgivning och analys12%
Företagsledning och chefer10%
Mjukvaruutveckling (allmänt)6%
Marknadsföring och kommunikation5%
Operations och administration4%
104jobb, senaste 30 dagarna
21nya, senaste 7 dagarna
82unika tjänster (1.3 annonser vardera)
12publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-09)
311lediga på jobbsidan, oavsett ålder
44medianålder, dagar
12%IT (13)
52%i Europa (54)
0%distans
44%med lön

Storlekssignal: 311 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 357 dagar.

Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)

114
123
014
023
032
0412
0519
0621
0729
0837
0987
1086

Arbetsplats

På plats103 · 99%
Arbetsplats ej angiven1 · 1%

Senioritet

Senior34 · 33%
Staff12 · 12%
Mellannivå9 · 9%
Junior7 · 7%

Roll

Ekonomi och juridik21 · 20%
HR och rekrytering13 · 12%
Försäljning13 · 12%
Strategi, rådgivning och analys12 · 12%
Företagsledning och chefer10 · 10%
Mjukvaruutveckling (allmänt)6 · 6%
Marknadsföring och kommunikation5 · 5%
Operations och administration4 · 4%

Länder

USA38
Sverige26
Storbritannien15
Australien5
Spanien4
Frankrike3
Tyskland3
Italien3

Städer

New York City33
Stockholm26
London15
Sydney5
Madrid4
Paris3
Munich3
Milan3

Jobb de senaste 30 dagarna

Legora AB·AI och data·Sydneyoriginal ↗
På platsHR och rekrytering
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 172,6K–233,4K / årPå platsMjukvaruutveckling (allmänt)
Legora AB·AI och data·Stockholm HQoriginal ↗
På platsSeniorHR och rekrytering
Legora AB·AI och data·Seouloriginal ↗
På platsProjekt- och programledning

Senior Software Engineer

för 1 dag sedan
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 237K–320,8K / årPå platsSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 155K–180K / årPå platsSeniorOperations och administration

People Partner

för 1 dag sedan
Legora AB·AI och data·Stockholm HQoriginal ↗
På platsHR och rekrytering
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 220K–260K / årPå platsSeniorMarknadsföring och kommunikation
Legora AB·AI och data·Londonoriginal ↗
På platsFörsäljning
Legora AB·AI och data·Londonoriginal ↗
På platsFörsäljning
Legora AB·AI och data·Dubaioriginal ↗
AED 390K–600K / årPå platsSeniorFörsäljning

Legal Engineer, Tax & Audit

för 2 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Parisoriginal ↗
EUR 65K–170K / årPå platsEkonomi och juridikFranska krävs
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 170K–230K / årPå platsSeniorEkonomi och juridik

Account Executive - Madrid

för 3 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Madridoriginal ↗
EUR 55K–120K / årPå platsSeniorFörsäljningSpanska krävs
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 189,6K–223K / årPå platsStaffEkonomi och juridik

Financial Systems Engineer

för 3 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Stockholm HQoriginal ↗
På platsMellannivåDevOps / SRE / plattform / molnPythonTypeScript
Legora AB·AI och data·Stockholm HQoriginal ↗
På platsJuniorFörsäljning
Legora AB·AI och data·Londonoriginal ↗
På platsJuniorFörsäljning

Indirect Tax Manager

för 4 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Stockholm HQoriginal ↗
På platsSeniorEkonomi och juridikSvenska krävs

Senior HRIS Analyst

för 4 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Stockholm HQoriginal ↗
På platsSeniorStrategi, rådgivning och analys
Legora AB·AI och data·Tokyooriginal ↗
På platsSeniorHR och rekrytering

People Advisor

för 7 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Munichoriginal ↗
På platsStrategi, rådgivning och analys

People Advisor

för 7 dagar sedan
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 151,3K–178K / årPå platsStrategi, rådgivning och analys

People Advisor

för 7 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Londonoriginal ↗
På platsStrategi, rådgivning och analys

People Advisor

för 7 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Stockholm HQoriginal ↗
På platsStrategi, rådgivning och analys
Legora AB·AI och data·Milanoriginal ↗
EUR 55K–120K / årPå platsSeniorFörsäljningItalienska krävs
Legora AB·AI och data·Stockholm HQoriginal ↗
På platsSeniorEkonomi och juridik
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 197K–266K / årPå platsEkonomi och juridik

Senior Content Strategist

för 8 dagar sedan
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 159K–188K / årPå platsSeniorMarknadsföring och kommunikation

Legal Engineer Associate

för 8 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Chicagooriginal ↗
USD 144,5K–195,5K / årPå platsJuniorEkonomi och juridik

Legal Engineer Associate

för 8 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Houstonoriginal ↗
USD 144,5K–195,5K / årPå platsJuniorEkonomi och juridik

Accounting Engineer

för 8 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Londonoriginal ↗
På platsEkonomi och juridik
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 216,8K–255K / årPå platsSeniorMjukvaruutveckling (allmänt)
Legora AB·AI och data·Londonoriginal ↗
På platsSeniorFörsäljning
Legora AB·AI och data·Milanoriginal ↗
EUR 47,5K–76K / årPå platsMellannivåFörsäljningItalienska krävs

Sales Associate - GTM

för 9 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Sydneyoriginal ↗
På platsJuniorFörsäljning
Legora AB·AI och data·Londonoriginal ↗
På platsEkonomi och juridik
Legora AB·AI och data·Sydneyoriginal ↗
På platsEkonomi och juridik
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 186,2K–235,4K / årPå platsStaffFöretagsledning och chefer
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 170K–200K / årPå platsSeniorFöretagsledning och chefer
Legora AB·AI och data·Parisoriginal ↗
EUR 75K–90K / årPå platsProjekt- och programledning
Legora AB·AI och data·Munichoriginal ↗
EUR 90K–105K / årPå platsProjekt- och programledning

Legal Engineer Associate

för 11 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Torontooriginal ↗
På platsJuniorEkonomi och juridik

Workplace Coordinator

för 11 dagar sedan
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 89,2K–105K / årPå platsOperations och administration

Talent Acquisition Partner

för 11 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Stockholm HQoriginal ↗
På platsHR och rekrytering
Legora AB·AI och data·Londonoriginal ↗
På platsSeniorHR och rekrytering

Security Engineer

för 11 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Stockholm HQoriginal ↗
På platsIT-säkerhetJavaScriptPythonTypeScript
Legora AB·AI och data·Stockholm HQoriginal ↗
På platsOperations och administration

GTM Team Lead - Iberia

för 11 dagar sedan
Legora AB·AI och data·Madridoriginal ↗
På platsSeniorStrategi, rådgivning och analysSpanska krävs
Legora AB·AI och data·New York Cityoriginal ↗
USD 215,9K–292,1K / årPå platsStaffMjukvaruutveckling (allmänt)JavaScriptPython

se alla 104 jobb →

Datans aktualitet

559 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:32 UTC, innehåll 4601073 byte.