pplwise
13 lediga tjänster20 % distansTysklandDanmarkFinland
Konsulting, byråer och företagstjänsterIcke-teknikföretagIT-andel 0 % av 13 tjänster
Operations och administration27%
HR och rekrytering20%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik20%
Hantverk, bygg och produktion13%
Marknadsföring och kommunikation7%
Övrigt13%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 13 tjänster i sökningen
15jobb, senaste 30 dagarna
14nya, senaste 7 dagarna
13unika tjänster (1.2 annonser vardera)
6publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-21)
22lediga på jobbsidan, oavsett ålder
3medianålder, dagar
0%IT (0)
93%i Europa (14)
20%distans
0%med lön
Storlekssignal: 22 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 430 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Hybrid5 · 33%
Arbetsplats ej angiven4 · 27%
På plats3 · 20%
Distans3 · 20%
Senioritet
Mellannivå4 · 27%
Senior3 · 20%
Ledningsgrupp (C-nivå)1 · 7%
Roll
Operations och administration4 · 27%
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik3 · 20%
HR och rekrytering3 · 20%
Hantverk, bygg och produktion2 · 13%
Marknadsföring och kommunikation1 · 7%
Länder
Tyskland13
Danmark1
Finland1
Norge1
Sverige1
Kanada1
Städer
Munich12
Berlin1
Copenhagen1
Helsinki1
Oslo1
Stockholm1
Montréal1
Ottawa1
Jobb de senaste 30 dagarna
Hardwareentwickler - Elektronik
för 20 tim sedanHybridHantverk, bygg och produktion
Elektronik-Ingenieur
för 20 tim sedanHybridIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Hardwareingenieur - Elektronik
för 20 tim sedanHybridHantverk, bygg och produktion
Hardware Engineer - Electronics
för 20 tim sedanHybridIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Electrical Engineer
för 20 tim sedanPå platsIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Supply Chain Manager
för 2 dagar sedanHybridOperations och administration
Supply Chain Manager (m/w/d)
för 2 dagar sedanOperations och administrationDE
Technical Procurement Specialist
för 2 dagar sedanMellannivåOperations och administrationTyska krävsDE
Technical Buyer
för 2 dagar sedanMellannivåOperations och administrationTyska krävsDE
Operativer Einkäufer - Robotics
för 2 dagar sedanMellannivåTyska krävsDE
Technischer Einkäufer (m/w/d)
för 2 dagar sedanPå platsMellannivåTyska krävsDE
Senior Talent Partner - Space-Tech scale-up
för 3 dagar sedanDistansSeniorHR och rekryteringTyska krävs
Senior Talent Partner - Nordics
för 3 dagar sedanDistansSeniorHR och rekrytering
Senior Talent Partner
för 3 dagar sedanDistansSeniorHR och rekrytering
General Manager (m/w/d) - Fitness & Lifestyle Brand
för 10 dagar sedanPå platsLedningsgrupp (C-nivå)Marknadsföring och kommunikationTyska krävsDE
Datans aktualitet
177 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 06:08 UTC, innehåll 234946 byte.