Blockchain.com
7 lediga tjänsterStorbritannienFrankrikeArgentina
Krypto och Web3Icke-teknikföretagIT-andel 0 % av 7 tjänster
Marknadsföring och kommunikation50%
Ekonomi och juridik25%
HR och rekrytering12%
Operations och administration12%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 7 tjänster i sökningen
8jobb, senaste 30 dagarna
2nya, senaste 7 dagarna
7unika tjänster (1.1 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-16)
45lediga på jobbsidan, oavsett ålder
93medianålder, dagar
0%IT (0)
75%i Europa (6)
0%distans
0%med lön
Storlekssignal: 45 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 903 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
Arbetsplats ej angiven8 · 100%
Senioritet
Senior3 · 38%
Junior1 · 12%
Staff1 · 12%
Roll
Marknadsföring och kommunikation4 · 50%
Ekonomi och juridik2 · 25%
Operations och administration1 · 12%
HR och rekrytering1 · 12%
Länder
Storbritannien5
Frankrike1
Argentina1
USA1
Städer
London5
Paris1
Buenos Aires1
Dallas1
Jobb de senaste 30 dagarna
Senior Brand Designer (Maternity Cover)
för 15 tim sedanSeniorMarknadsföring och kommunikation
Junior Team Assistant
för 3 dagar sedanJuniorOperations och administration
Talent Acquisition Coordinator
för 7 dagar sedanHR och rekrytering
Trader, Market Making
för 7 dagar sedanEkonomi och juridik
Quantitative Trader
för 7 dagar sedanEkonomi och juridik
Head of Institutional Marketing
för 7 dagar sedanStaffMarknadsföring och kommunikation
Product Communications Lead
för 17 dagar sedanSeniorMarknadsföring och kommunikation
Product Communications Lead
för 17 dagar sedanSeniorMarknadsföring och kommunikation
Datans aktualitet
20 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 04:17 UTC, innehåll 413297 byte.