Flexential Corp.
16 lediga tjänster22 % distansUSA
Okänd branschIcke-teknikföretag med IT-teamIT-andel 25 % av 16 tjänster
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik35%
DevOps / SRE / plattform / moln22%
Strategi, rådgivning och analys13%
Försäljning9%
Projekt- och programledning9%
Företagsledning och chefer9%
Operations och administration4%
Jobbsida ↗Google ↗Sök på LinkedIn ↗Alla 16 tjänster i sökningen
23jobb, senaste 30 dagarna
7nya, senaste 7 dagarna
16unika tjänster (1.4 annonser vardera)
4publicerade den mest aktiva dagen (2026-10-09)
28lediga på jobbsidan, oavsett ålder
14medianålder, dagar
22%IT (5)
0%i Europa (0)
22%distans
70%med lön
Storlekssignal: 28 lediga annonser på jobbsidan (en grov uppskattning, inte antalet anställda). Äldsta lediga annons: 57 dagar.
Annonser per månad (alla lediga annonser på jobbsidan, efter publiceringsdatum)
Arbetsplats
På plats13 · 57%
Distans5 · 22%
Hybrid4 · 17%
Arbetsplats ej angiven1 · 4%
Senioritet
Mellannivå13 · 57%
Junior4 · 17%
Senior4 · 17%
Staff2 · 9%
Roll
Ingenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik8 · 35%
DevOps / SRE / plattform / moln5 · 22%
Strategi, rådgivning och analys3 · 13%
Projekt- och programledning2 · 9%
Företagsledning och chefer2 · 9%
Försäljning2 · 9%
Operations och administration1 · 4%
Länder
USA23
Städer
Atlanta4
Alpharetta4
Richardson3
Douglasville2
Louisville2
Richmond2
Denver2
Columbus1
Jobb de senaste 30 dagarna
Critical Infrastructure Engineer I
för 15 tim sedanPå platsJuniorDevOps / SRE / plattform / moln
Critical Infrastructure Engineer III
för 15 tim sedanUSD 45–50 / timmePå platsMellannivåDevOps / SRE / plattform / moln
Critical Infrastructure Engineer II
för 15 tim sedanUSD 40–45 / timmePå platsMellannivåDevOps / SRE / plattform / moln
Real Estate Program Manager
för 2 dagar sedanUSD 104K–120K / årDistansendast USASeniorProjekt- och programledning
Real Estate Analyst
för 2 dagar sedanUSD 72K–87K / årDistansendast USAMellannivåStrategi, rådgivning och analys
Supervisor, Cloud Technical Account Management
för 3 dagar sedanUSD 110K–120K / årDistansendast USASeniorFöretagsledning och chefer
Data Center Technician II
för 4 dagar sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Account Executive - Cloud & Infrastructure
för 7 dagar sedanUSD 140K–150K / årHybridMellannivåFörsäljning
Director, Solutions Engineering
för 7 dagar sedanUSD 170K–185K / årDistansendast USAStaffIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Data Center Technician II
för 8 dagar sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Data Center Technician II
för 8 dagar sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Data Center - Critical Infrastructure Engineer II
för 9 dagar sedanUSD 30–37,5 / timmePå platsMellannivåDevOps / SRE / plattform / moln
Account Executive - Inside Sales
för 10 dagar sedanUSD 29–31 / timmeSeniorFörsäljning
Data Center Technician I
för 14 dagar sedanPå platsJuniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Incident Response Analyst I
för 14 dagar sedanUSD 26–29 / timmeHybridMellannivåStrategi, rådgivning och analys
Incident Response Analyst I
för 14 dagar sedanUSD 26–28 / timmeDistansendast USAMellannivåStrategi, rådgivning och analys
Program Manager, Cloud & Data Protection
för 14 dagar sedanUSD 118K–130K / årHybridSeniorProjekt- och programledning
Critical Facilities Engineer II
för 17 dagar sedanUSD 36–38 / timmePå platsMellannivåOperations och administration
Critical Infrastructure Engineer I
för 17 dagar sedanUSD 31–33 / timmePå platsJuniorDevOps / SRE / plattform / moln
Data Center Technician II
för 17 dagar sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Director, Enterprise Data
för 18 dagar sedanUSD 175K–200K / årHybridStaffFöretagsledning och chefer
Data Center Technician II
för 22 dagar sedanPå platsMellannivåIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Data Center Technician I
för 22 dagar sedanUSD 19–22 / timmePå platsJuniorIngenjörsarbete (ej mjukvara) och teknik
Datans aktualitet
142 förfrågningar loggade, 0 fel. Senaste förfrågan: HTTP 304 (not_modified) kl. 2026-10-24 12:17 UTC, innehåll 432336 byte.